Ausztria, Deutschlandsberg, SzG3

Ausztria Deutschlandsberg

Ott-tartózkodás ideje: 2013. jún. 02.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 407 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jún. 05. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria  deutschlandsberg

Amikor végeztem a környék elérhető látványosságainak meglátogatásával, beugrottam a városba is (kicsit összekapcsolva a vasútfotózással a dolgot). Azt kell mondanom, hogy a környéke szebb, mint maga a város (de ezt csak osztrák környezetben kell értelmazni!). Igazából egy hosszú főutcából áll a beváros, az ettől kifelé eső részek már teljesen átlagosak, a szerkezetük akár kissé kaotikusnak is mondható. A főutcával kapcsolatban a problémám a szokásos, a földszinten minden házban a szokásos üzletek vannak, ezek viszont szinte minden helyen ugyanazok. Igazából a városháza és a környéke az amire azt lehet mondani, hogy szép. Van mellette egy kis park, szökőkúttal. Igazából csak annak ajánlom ezt a helyet, aki a várlátogatás, vagy a szurdok túrázás után enni-inni, vagy vásárolni akar, látvány szempontjából nem túl kiemelkedő.