Ausztria, Bécs, a Leopold Múzeum, SzG3

Ausztria Bécs

Ott-tartózkodás ideje: 2010. ápr. 04.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 320 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jún. 25. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria  bécs  klimt  Leopold múzeum  múzeum  szecesszió

A Szépművészeti Múzeumtól néhány száz méterre található a Múzeumi negyed, ennek egyik múzeuma a Leopold Múzeum. Utólag azért kiderült, a sógorok nem igazán voltak fairek a kiállítás reklámozásával, mivel Klimt kiállításnak állították be. Volt ugyan Klimt festmény is, de alapvetőan az osztrák expresszionizmust mutatták be, főleg Egon Schiele munkásságán keresztül. Lehet, hogy egy osztráknak ez a név sokat mond, de minket Klimt érdekelt volna jobban. Klimt képeiben az volt az érdekes, hogy a "hagyományos" képei viszonylag kevésbé voltak jelen, viszont volt egy jó pár kép, amiről én nem mondtam volna meg, hogy tőle származnak, de szerintem ezek még a tőle elvárt szecessziós alkotásokon is túl tesznek. Ezeken a képeken látszik, hogy tud festeni a szó igazi értelmében. Az, hogy a szecessziós alkotásai ismertebbek, annak is biztosan meg van a magyarázatuk, valószínűleg meglovagolta az aktuális stílust. Szerencsére nála ez bejött, a szecessziós képei is nagyon jók.
Ami a múzeummal kapcsolatban azért zavart, ugyanakkora a belépti díj (kb.), mint a Szépművészeti Múzeumba, de mennyiségileg és minőségileg is ég és föld ez a két hely. Ha valakinek korlátozottak az anyagi lehetőségei, még véletlenül se ezt válassza (válassza pld. a Szépművészeti Múzeumot).