Alföldi kéktúra 6. nap

Magyarország Miskolc

Ott-tartózkodás ideje: 2013. júl. 30.  - 2013. júl. 30. (1 nap)

0 hozzászólás I 726 látogató olvasta. Rögzítve: 2016. dec. 23. küldd el ismerősödnek
Mai napon úgy döntöttünk változtatunk az útirányon. mert akkor 1 órával több időnk lesz teljesíteni a közel 100-s km túrát. Nagyon menekülési útvonal sincs, ha időben rosszul állnánk. Reggeli vonattal (7.14) le Vésztőre. A tegnapi forróságot éjszaka némi vihar enyhítette, sőt még reggel is esett az eső. Ennek ellenére nyugodtan vágtunk neki a túrának.

Útközben hiába állt el, Vésztőn csak eső fogadott minket. Mire boltban bevásároltam el is állt. Megkerestük a nyomvonalat és irány Berettyóújfalu. Helyi tó mellett haladtunk el, majd jött a fekete leves. Földúton sajnos annyira szedte fel a sarat kerék, hogy Editék nem tudtak tekerni. Nekem aszfalt gumi volt rajta, arról jobban lepergett én haladhattam volna. Vasúti sín mentett kicsit, mivel ott könnyebb volt tolni, sőt volt ahol fel is ültünk. Rögtön a nap elején megcsúsztunk időben, de ez még belefér. Okány és Zsadány között az aszfaltozott úton maradtunk, mert a sárban értelmetlen lett volna szenvedni. Igazából nem is mentünk messze a nyomvonaltól. Viszont így időben már tartani tudtuk magunkat. Zsadányban egy kiscica fogadott minket, kis simogatás után tekertünk a kocsmáig. Ma már jobb az idő, de így is kell a hűsítő, na meg a pecsét. Annyit száradt az út, hogy újra vissza a föld útra. Nem volt tökéletes, de már járható volt. Szalma bálák között haladtunk, ami nagyon hangulatossá tette a túrát. Persze a fotók sem maradhattak el. Tavak környékén haladtunk, de a nagy növényzettől ebből semmit nem láttunk. Egyszer csak a Román határon találtuk magunkat, néhány métert be is "csúsztunk". Megpróbáltunk tájékozódni és megtalálni a helyes utat. A következő faluban érdeklődtem, melyik faluban is vagyunk. De a néni csak nézett rám. Ez már gyanús volt nekem, aztán mikor megszólalt, akkor tudtam ez egy másik ország :) Közben megjöttek Editék is, üdvözöltem őket Romániában. A néni elirányított minket egy házhoz, ahol tudnak magyarul. Itt kaptunk is infót, vissza kell mennünk Gesztre, mert Biharugra felé nem tudunk eljutni. De mi inkább vissza amerre jöttünk, és ahol már azt gondoltuk Magyarországon vagyunk, irány Biharugra felé. Némi tekerés után egy robogós halőrtől kértünk útba igazítást. Aki sokat segített, mert átvitt minket egy magánterületen, ahol nem szívesen láttak volna minket. Itt már a tavak között haladtunk. Faluig vezetett minket, ahol a kocsmánál pihentünk kicsit. Ez a kitérő bizony este még sokba kerülhet, ha el akarjuk érni a vonatot. Még betévedtünk a Bihari Madárvártához, de itt csak forduló és tekerés tovább. Körösnagyharsányig egy gáton haladtunk, ahonnan szürke marhákat fotózhattunk. Még a falu előtt a hídon egy birka autóssal akadtunk össze. Türelmetlenül dudált, majd miután elküldtem melegebb égtájra, ezt megakarta velem beszélni. Én viszont semmiképpen nem, hülyékre ma nem pazarlom az időm. Némi szóváltás után feladta és elhajtott. Ja meg volt egy kis kő dobálás is, de miután látta ebből nem jön ki jól abba hagyta. A faluban egy futózápor elkapott minket. Pecsételtünk, addigra csendesedett, idő hiányában tekerés tovább. Aztán csak behúzódtunk még kicsit egy fa lombjai alá. Amilyen gyorsan jött, úgy ment is. Az ázott talajon megint nem volt az igazi, de nem volt olyan gáz mint reggel. Most az én gumim nem volt az igazi, meg is lett a gyümölcse, befeküdtem egy pocsolyába. Egy fotó erejéig meg is pihentem benne. Körösnagyharsánynál az elhagyott vasútvonal végét is megtaláltuk és tekertünk a sín mellett. Körösszakál után aztán romlott a helyzet, egy traktor elment a felázott úton, így nekünk nagyon meggyűlt a bajunk a tekeréssel. Itt már éreztem bajban vagyunk, nem lesz meg a vonat. Közöltem is velük, hogy baj van. Csaba a maga nyugodt módján közölte - semmi gond van 26 km és 2 óra rá, 13-s átlaggal simán megvan. Persze mind eközben 3 km/h-val tolta a biciklit. Ekkor mentő ötletként úgy gondoltam én előre megyek, megpróbálom elérni a vonatot és vissza jövök értük kocsival. Neki is iramodtam, de szembe szél és az eddig megtett 90 km sokat rontott az esélyeimen. Furta templom tornya sem akart közeledni, ez nem lesz meg így. Még pecsételtem Editék is beértek. De még ők pecsételtek újra leléptem. Itt már aszfalt van végig, lenne egy kis gát, de az most kimarad. Amíg Bakonszegen pecsételtem Editék elém kerültek, ők ezt kihagyták, mivel kicsit le kellett térni a kocsmához. A kocsmában kaptam egy tippet, Berettyóújfalun rövidíthetek az állomás felé. Edót megelőztem, jött egy száguldó bringás és vagy 2 km mentem mögötte. Csabának csak integettem, forduljon balra. Nem fordult, csak azután, miután én befordultam, itt még egy kutya is megkergetett. De 2 perccel a vonat előtt beértem és vettem jegyet. Miután láttam jön vonat és jönnek Csabáék is, megvettem nekik is. Ma minden baki ellenére elértük a vonatot, igaz ez az uccsó 30 km, elég kemény volt. Reggel el sem árultam nekik, hogy nem 88 km lesz a túra, hanem közel 100.

Ma megtettünk a kéktúrából 96,9 km-t, ami bizony az eddigi legtöbb egy nap alatt. Nem is hiszem, hogy hamarosan megdőlne. Meg Edóékkal is tekertettem egy egyéni csúcsot, a mai 122,4 kilométerrel. Eddig megtettem az Alföldi kéktúra 47,9 % (404,2 km), a teljes kéktúrából 52,6 %-t (1334,1 km) teljesítettem. Ezzel bizony túl vagyok a féltávon :)
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói:

tokaj Bor-kő túrák Észak-Magyarországon
A hűvösebb idővel se maradjatok otthon, ilyenkor is sok lehetőség vár benneteket a szabadban....
hotel Új hotel nyílt Hollókőn
A régió turizmusa szempontjából mindig jó hír, ha minőségi hotel nyitja meg kapuit. Külön öröm,...