Ausztria, Eppenstein, a várrom, SzG3

Ausztria Eppenstein

Ott-tartózkodás ideje: 2013. jún. 29.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 331 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. júl. 29. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria  eppenstein  vár  várrom

Ezen a hétvégén (2013. 06. 29.) Zeltwegben voltam az Airpower 2013-at megtekinteni (erről később). Hazafelé menet jobbról megpillantottam a várromot (pedig alig látszott, de a rutin!) és rögtön le is kanyarodtam arra felé. Már most jelzem, hogy igen fárasztó a megtekintése, mivel csak gyalog lehet felmenni, na itt jól jön a Nordic Walking botok használata. A vár alatt van egy kis parkoló, itt le lehet tenni a kocsit. Innen indul az út felfelé, amely nemsokára kétfelé ágazik. Az egyik, amelyik egyenesen megy tovább, az inkább sétálóknak való, bár hosszabb, mint a másik. Az szerpentinekkel levágja a hosszúságot, de e miatt igencsak meredek. Most volt az első eset, amikor tényleg komolyabban megizzadtam, mire felértem. Amikor felér az ember az út végére, akkor döbben rá, hogy még nincs a dolognak vége. Ráadásul egy még egy kicsit lefelé is kell menni, mire meglátjuk a várromot, akkor tudatosul bennünk, hogy még egy 15-20 emeletes ház magassága áll előttünk. Miután a vár egy hegykúpra épült, ahogy haladunk felfelé, egyre kisebbek lesznek a szintek, mire felérünk a tetejére, már csak egy nagyobb teremre való hely maradt. Itt látható, hogy a várrom felújítás alatt van, szerencsére már a vége felé járnak. A vár szerintem nem túl izgalmas, viszont a kilátás tényleg fantasztikus.
Egy kicsit kitérve a történelmére, már a külsejéből is láthatjuk, hogy igen régi, először 1160-ban említik. Szokás szerint folyamatosan változtak a tulajdonosok, itt csak két magyar vonatkozást említek meg. Egy időben a Nádasdyak is birtokolták, valamint ezt a várat viszont egy másik háborúban a magyar seregek bevették, pedig bevehetetlennek tartották (másoknak nem sikerült, ezt viszont árulásnak tulajdonítják). Jelenleg a Eppenstein Alapítvány foglalkozik a várrom teljes felújításával.