Szeged - fürdő, természet, halászlé

Magyarország Szeged

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jún. 29.  - 2007. jún. 30. (1 nap)

1 hozzászólás I 2 900 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. júl. 02. küldd el ismerősödnek
avatar Aniko71 Beszámolója

Cimkék: állatkert  étterem  Szeged

Már két éve voltam a szegedi Anna fürdőben, és akkor annyira tetszett, hogy most kettesben is meglátogattuk a vőlegényemmel.

Pénteken 2 óra alatt értünk le az autópályán, megkerestük a szállást (az egyetemi vendégházban voltunk), és ebédelni mentünk. A Szeged éttermet javasolta egy kolléga, ahol óriási adagokat kaptunk középáron, kedves kiszolgálással, bár az én almás krokettem kissé sületlen volt.

Az Anna fürdő változatlanul isteni, bár szerintem elég csak a wellness részlegre jegyet venni, kevesebbe kerül, mint a kombinált, ami a termál részlegre is vonatkozik. Viszont a termál nem nyújt annyival többet. A wellness részlegben van 2 hideg merülő medence, 2 szauna, 2 gőz (az egyik aromakabin) és 2 pezsgőmedence, ebből a kedvencem a pezsgőágy volt. Lehet hideg szénsavas Anna-vizet inni ingyen az automatából, ami kifejezetten üdítő a sok áztatás után.

Másnap természettudományos programokat terveztünk a Füvészkertben és a Vadasparkban. A Füvészkerttel nagy szerencsénk volt, mert a viszonylag korai időpont dacára már virágzott a tóban a lótusz.

A vadasparkot kissé nehéz észrevenni, a város felől a vasút előtt kell balra fodulni. Óriási területen van, legyalogoltuk a lábunkat. Az új fejlesztésű részek nagyon színvonalasak, különösen a Dél-Amerika kifutó tetszett, ahol tavakban dagonyáztak a vízidisznók és a pekarik. Kicsit sajnáltuk viszont a vadmacskákat, akiknek szerintem nagyobb kifutó jobb lenne.

Simogatni sajnos csak nyulakat és tengerimalacokat lehetett, ezek viszont mindig elinaltak a kezem közül.

Ezután a Kiskőrössy Halászcsárdában ebédeltünk, ami méltán híres, csak szuperlatívuszokban tudok szólni a kiszolgálásról, és az ételek minőségéről. Ettük a következőket: haltepertő, halászlé, harcsapaprikás csuszával, rántott süllő vegyes körettel, 2 deci fehér bor, üdítők, kávé, mindez 6000 ft-ért, és nem kis adagokat.

Összességében nagyon jól éreztük magunkat, mindenkinek ajánlom!
rage77 - 2007.07.05. 22:25

Ha legközelebb mentek, ajánlom a Zorba éttermet is kipróbálni a Tisza Lajos körúton, ott mindig finomat ettünk (igaz, a közepesnél kicsit magasabb árkategóriában), van vendég-ouzo is, és egyszer, mikor az asszony nem tudta megenni a kajáját (éppen a fiunkat vártuk), nem számolták fel.

fesztivál Tuti csípni fog(od)!
A legújabb őrült fesztiválötlet: Szegedi Paprikashow és Chiliweekend, amely a Gerilla Gourmet...
élménybeszámoló A Feszty körkép - és ami körülötte van
A magyarok bevonulását a Kárpát medencébe Feszty Árpád, Jókai Mór, a híres regényíró veje...