USA Nyugati part körút

Ott-tartózkodás ideje: 2011. aug. 27.  - 2011. szept. 19. (23 nap)

0 hozzászólás I 5 447 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. szept. 30. küldd el ismerősödnek
avatar Zsuzska12 Beszámolója

Cimkék: California USA Nevada Utah Arizona Page GrandCanyon Antelope LasVegas

Kedves Olvasok! Elore is elnezest kerek, hogy ekezetek nelkul irok, de igy szoktam meg, es igy egyszerubb nekem..
Remelem, hogy nem okoz gondot.
Az ok, amiert eletemben eloszor megosztom a nagykozonseggel utazasunk tortenetet (pedig mar voltunk egy-ket helyen...), az az, hogy ebben az utazasban nekunk magunkak is nagyon sokat segitett kulonbozo forumok olvasgatasa (pl. utazgatok.com), es gondoltam, ha mar igy alakult, akkor hatha en is tudok segiteni masoknak azzal, ha megosztom az elmenyeket.
Nos, hosszas terrvezes, szervezes utan kialakult, hogy el tudunk utazni Mikivel as USA-ba, harom hetre. Eleinte gondolkodtunk, hogy esetleg New Yorkot is belevesszuk a latnivalokba, de miutan foleg a nyugati resz, es a nemzeti parkok sokasaga erdekelt minket, igy ugy dontottunk New York nem fog beleferni ebbe az utba, mert ott minimum 1 hetet el kene tolteni, hogy elvezni tudjuk. Ugyhogy a keleti oldalt kimaradt. Ellenben, a Nyugati resz igy is annyi latnivalot tartogat, olyan termeszeti csodakat, hogy meg annak is, aki -csakugy, mint en- nem elso helyen tartogatta eddig Amerikat az utazasi celok listajan, nagyon sok latnivalot tartogat. Engem peldaul nehany foto megnezese utan mar nem nagyon kellett gyozkodni, mert egyszeruen fantasztikus parkok vannak arrafele, a termeszet olyan valtozatos, hogy boven el lehet ott tolteni 3 hetet.
Mi mindent, amit terveztunk, meg tudtunk nezni, bar azert azt hozzateszem, hogy majdnem minden nap mashol aludtunk, es tobb, mint 4500 km-t mentunk autoval..
San Franciscoba erkeztunk (kisebb vacilalas utan, hogy hogy SF, Las Vegas, vagy Los Angeles legyen a kiindulas - egyebkent mindegy, mert kb ugyanazt a turat, amit mi bejartunk, meg lehet csinalni barmely kiinduloponttal.
(bocsanat , kozben eltelt ket ev, ugyhogy megkopott memoriaval folytatom a beszamolot.. jaj de jo is volt! )
Nos, SF ba erkeztunk, es AirBnB-n foglaltunk szallast (Air Bed and Breakfast - kiado szobak embereknel, penzert). Egy idosebb hippi fickonal laktunk, aki helyileg SF ban eleg jol volt pozicionalva, de azert a szobank, meg ugy a lakas is hagyott nemi kivetnivalot, de ez most mindegy is.
Szoval par nap SF ban gyalog, busszal, stb, jol korulneztunk, a varosok kozul ez tetszett a legjobban, nagyon hangulatos, tenyleg, de mondjuk maradni kellett volna meg tobbet, valami jobb szallason, hogy jobban tudjunk az usa letformahoz akklimatizalidni.
Onnan par nap utan egyik reggel a repteren felvettuk a berelt autonkat (persze a berlesnel probalnak rad sozni valami erosebb es jobb kocsit, mivel mi a legolcsobb es leggagyibb kategoriaval is beertuk volna), mondvan, hogy az majd nem fogja birni a kanyonokat es a sivatagot, nos, hat tenyleg nem bantuk meg hogy egy nagyobb autoval tavoztunk vegul, egy terepjaroval,de lealkudtuk a berlesnel a felarat (mindig kell alkuldni!!! sikerul!).
Szoval a "nagy" terepjaronk meg igy is kicsi volt az ott megszokott orias autokhoz kepest..
Na, szoval indultunk a Yosemite park fele. Ott erdemes szallast fogalni, legjobb bent a parkban berelni satorhelyet jo elore (persze ha tudjatok, hogy mikor lesztek eppen ott) amit mi nem tettunk, de igy eleg szivas volt mert kb masfel orara a park bejaratatol talaltunk viszonylag megfizetheto helyet egy lakokocsi formajaban ha jol emlekszem Groveland ben, amugy nagyon hangulatos volt, de mondom , messze a kaputol, szoval sok ido elment a maszkalassal (mivel meg aznap este is visszamentunk a parkba egy rovid turara, majd masnap ujra.
Csodaszep tenyleg,es sok tura kozul lehetvalogatni, mi egy nehezet valasztottunk, ami felvitt egy par hatalmas vizeseshez.
A Yosemite bol Kelet fele tavoztunk a keleti kijaraton, Bishop fele, es a cel a Death Valley volt. Ha jol emlekszem, megalltunk ejjelre Bishopban egy igazi macsi motelben, es masnap mentunk tovabb a Death Valley ban.
Kisvaros Bishop, igazi semmilyen kisvaros, fank bolttal, sheriffel..
Na, Death Valley, 47 fok, erdekes, de tenyleg isssszonyu meleg, ott megneztuk a helyeket amiket lehet, Scenic Road, az ordog golfpalyaja, es egyebek, aztan meg aznap este megerkeztunk Vegasba.
Na, ez hatalmas elmeny volt, lemeno nap fenyeben rozsaszin es lila volt a varos, minden csillogott ahogy omlottek be az autok mindenhonnan az autopalyarol...Ide meg Bishopbol foglaltunk szallast, ugyhogy az volt az uticel.
Itt perse minden ami kell, Casino, maszkalas, hotelek.. Aki nem volt, nem tudja,hogy ha jatszol a Casinokban, akkor elvileg kerhetsz piakat, jarkalnak ott mindenfele felszolgatlo csajok, es hoznak, amit kersz, persze egy ket dollar borravalot illik a kezukbe nyomni legalabb..
Mi igazi csoro magyarok modjara nagyon kevs penzzel jatszottunk, nagyon keves tetre, de azert a koktelokat jol elfogyasztottuk, es nagyon elveztuk. :)
Na, par nap Vegas utan irany a nemzeti parkok.
Zion fele vettuk az iranyt, ott aztan valahol Zion es Bryce park kozott meg is aludtunk egy ut menti kajalda hatso udvaraban kiado kis fahazban (nagy szerencsenk volt vele, mert amugy kb a semmi kozepen voltunk, es nem lett volna hely mar a mellette levo kis hotelban sem). raadasul mondta a foszer,hogy reggel majd csak hagyjuk a kulcsot az asztalon, meg a penzt. Es az egyik legszebb legjobb kis szallasunk volt amugy, uj kis fahaz fullosan felszerelve.
Na, masnap Bryce kanyon, majd Page be erkeztunk, ahova mar az ut is gyonyoru, Lake Powell, Powell Dam, stb, s ahol az egyik leggyonyorubb helyet lattuk a vilagon: Horseshoe Bend, ami a folyonak egy furcsa kis csavarja, s amit magasbol, csak ugy y sziklakrol nezel, , hat fantasztikus, keressetek ra a kepre..
Masnap szinten egy gyonyoruseg vart minket: Antelope Kanyon.
Ide csak indian kiserokkel lehet menni (sajnos), jo sok penzert, de megeri nagyon.
Ne a varosbol menjetek, ottani irodaval, hanem menjetek egybol a parkhoz kocsival, es ott is lehet "jegyet" venni, jobban megeri, meg nem irodaskodsz legalabb..
Szoval a hely fantasztikus, nehez szivvel hagytuk el..
Page bol mi meg aznap aztan lefele indultunk, a Monument Valley hoz, ami eleg hosszu ut volt, hiszen meg aznap a Grand Canyon hoz is el akartunk erni estere, de belefert.
A Monument Valley erdekes, de talan az elozo napiak utan mar nem is volt annyira nagy szam.
Estere ertunk Flagstaff ba, ahol egy Motel6 ben megszalltunk, es ezutan mar eleg sokszor Motel6 be mentunk egybol, mert viszonylag olcso volt mindenutt.
Nos, Flagstaff is eleg messze van a Grand Canyontol, de a village ben megfizethetetlenek voltak a szallas arak, igy nekunk ez jutott, meg a sok autozas, de megerte.
Reggel koran felmentunk, es egy eleg nagy turara indultunk, aminek nevere mar nem emlekszem a Grand Canyonban, lenyeg hogy lefele mesz vegig, ugyebar fentrol a CAnyon tetejerol indulsz lefele a Colorado folyo fele, es ugy visszafele a legdurvabb, csak azt nehez az embernek tudatositani, hogy nem kene talan lemenni teljesen a volgybe, hiszen vissza is kell erni meg sotetedes elott.
Durva volt, pedig csak a feleig mentunk a volgynek.
Utna meg a Canyonban hasznalhato buszokkal korbementunk egy ket "allomason" megcsodalni a lemeno napot a folyo mogott, hat, tenyleg meseszep, jo lett volna tobb napot maradni,es csak ugy lenni ott, de meg sok mas minden vart rank.
Este mar sotetben ott megvacsiztunk meg a parkban, majd vissza Flagstaff es a motel.
Innen a 66 os uton Los Angeles volt a cel, igazabol a 66 os ut mellett mentunk a amr gyors autopalyan, csak nehany kisvaros volt ami abszolut a route 66 re epult ,de ezek inkabb szinhaziasak mar szerintem, szoval nekunk nem volt meg az a nagy AMERIKAI SZABADSAG erzesunk, mint regen lehetett az oreg motorosoknak..
Na, Los Angeles az eleg kemeny hely, a lenyeg,hogy hatalmas.
De tenyleg.
ISSSSZONYU nagy.
A varoson belul is vegig megy az autopalya es vegig nezned kell,hogy melyik kijarat a tied, nekunk eleg brutal volt, pedig sok helyen jartunk mar, de ez azert annyira nem nyerte el a tetszesunket. Szallast a VEnice BEach hez kozel talaltunk, de eleg nehezen, talan itt is erdemesebb lett volna foglalni valamit elore, csak mivel mi nem tudtuk sosem,hogy eppen hova mikor erkezunk, ez igy nem jott szamitasba.
Este azert elmentunk a David Linch film helyszinehez, masnap megneztuk Hollywood ot, nem egy nagy szam, majd az Universal studios t. Horror ar a belepo, de vicces kikapcsolodas egy napra, egyszer megeri, ha mar ott van az ember.
A Venice beach vicces hely, na, az tenyleg tetszett, lehet nezni a furabbnal furabb embereket..
Los Angeles bol mi a kis tengerparti 101 es uton mentunk fel Santa Cruzba, kozben erintve szep kis partokat, kisvarosokat, Monterey pl, meg Carmel. Itt meg is szalltunk valahol ha jol emlekszem, ket helyen is, nehany pihenos napra a tengerparton.
Hangulatos helyek ezek.
Az uton (101 es) Eszak fele egyebkent vegig eleg valtozatos helyeken mesz, erdemes tankolni elore (nekunk volt egy kis tankolos parank, mert majdnem kifogytunk, de aztan horror aron sikerult tankolni egy mini kuton valahol San Louis Obispoban asszem).
Az uton nehany helyen fokakkal van teli a part, erdemes figyelni.
Na, aztan Santa Cruzban egy ejszaka, nezelodes, stb, mielott meg visszamentunk volna San Francisco ba egy utolso ejszakara.
Mindent osszegezve, nagyon sokat mentunk, de megerte, sokat lattunk, meg ha keves ideig is.
Valtozatos hely nagyon, es tenyleg olyan amerikas. Neha megalltunk megjegyezni, hogy masszus, ez tenyleg nem csak a filmekben van ugy, ahogy van..:)
Atlag kb 60 dollaros szallasaink voltak, a legolcsobb asszem 40 korul volt, sajnos ez ala nem tudtunk menni.
Nem olcso semmi, de nem is veszesen draga, ha odafigyel az ember.
Az igazsag az ,hogy az olyan extra dolgok dobtak meg nagyon a kiadasinkat, mint az universal studios, meg Vegasban valamilyen nagyon magas hotel tetejere felmenetel (ami amugy nagyon megerte), s aminek tetejen vidampark van, a vilag 10 legdurvabb ilyen cuccanak egyike is ott van), szoval ilyen dolgok.
De ha mar ott van az ember, akkor hogyan hagyja ki, nem?
Hat, jo volt, jo volt nagyon, ajanlom mindenkinek, USA szkeptikusoknak is.