Kutyával a Bakonyban

Magyarország Zirc-Szarvaskút Szarvaskút Hotel

Ott-tartózkodás ideje: 2013. okt. 04.  - 2013. okt. 06. (2 nap)

0 hozzászólás I 2 431 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. okt. 07. küldd el ismerősödnek
avatar vargacsaba Beszámolója

Cimkék: Zirc Bakony kutya Szarvaskút

Szarvaskút Hotel értékelése
vargacsaba értékelése:

4.2

4.2

Kutyával együtt szerettünk volna eltölteni egy hétvégét a zöldben nem túl messze, így esett a választásunk a Szarvaskút Hotelre. Az épület magában áll, nem része egy településnek sem, így elvileg ideális a nyugodt természeti környezetre vágyóknak. Elvileg, mert sajnos a környék nem éppen kirándulóbarát, első délután tettünk egy rövid sétát, de mindenfelé csak kerítésekbe, idegeneknek belépni táblákba ütköztünk. Még Akli major szépen kialakított horgásztavát sem tudtuk megnézni, mert kutyával tilos volt bemenni (vajh miért?). Magát a majorságot viszont szabadon be lehet járni, senki sem állta utunkat. Elvileg szombatonként 8-14.-ig piac is van a kiírás szerint. Szóval a szállodától egy igazi túraútvonal indul nyugati irányba, úgy saccolom egy 20 km-es kört lehet menni Pénzesgyőr irányában. Mi inkább elautóztunk 13 km-t Bakonybélbe, ott kiváló túrákat lehet tenni. Nyári időben amúgy egyszerűbb a dolog, mert a szálloda ingyen bocsát a vendégek részére bicikliket. És térképet is lehet kérni, ha valakinek 20 éves térképe van, mint nekem. Valamint túra csomagot (1000 Ft/fő) is lehet rendelni a kirándulásokra, de ha valaki szalonnázni akar, ahhoz is kap felszerelést.
A szálloda legnagyobb erénye a személyzet, kedvesek, szolgálatkészek, ritkán találkoztam ilyen 10/10-es társasággal.
A szobánk nem hiszem, hogy reprezentálja az átlagos színvonalat, mint említettem kutyával voltunk, így spéci, külön bejáratú szobánk volt, sajnos kicsit csalódtam, hogy nem a földszinten, egy lépcsőházban lehetett felmenni egy emeletre, ahol egy gangról nyílnak a szobák. Sajnos a szoba a kis ablakok, az eresz és a fák miatt elég sötét, láttam már szebb szobát is. Mondjuk a kutya nem panaszkodott. A fürdő rendben van, zuhanyzós. Van egy kis előszoba is a kabátoknak, cipőknek. Azt azért kicsit furcsálltam, hogy a tévén nekem kellett behangolnom a magyar királyi adókat, lehet, hogy itt senki sem nézi (mondjuk megértem). Az ígért ingyenes wifit-t a szobában már sajnos nem tudtam befogni, valszeg túl messze van a router. A belső részeken működik. Mindent egybevéve egy 4 csillagos szállodában kicsit többet vártam a szobától, ha kutyás, ha nem.
Visszatérve a nyugalomra, lehet, hogy én hiperérzékeny vagyok a zajokra, főleg esténként, de csönd beálltával valami furcsa huppogó zajokat lehetett hallani, egyik reggel pedig kellemetlen, sípoló zajra ébredtem, ami nem kintről jött. Lehet, hogy ezekért a kazánház felelős, ami, sajnos, elég közel van ezekhez a szobákhoz.
Félpanzión voltunk, így nem próbáltuk ki a kemencés ételeket, az étlap minden esetre biztató. A reggeli a szokásos, felvágott-sajt-virsli-rántotta-müzli-tea-kávé világválogatott, az egyetlen extra a kemencében sütött langalló. A kávé jó, darálós automatából lehet nyomni. A vacsora 2 leves / 3 főétel választékot kínál, plusz édesség. Meg lehet enni, de egy kicsit több fantáziát várnék a főszakácstól (főzelék kolbásszal szombat estére?).
A wellness részleg a szálloda méretéhez igazodik, szóval sok mindenre nem kell számítani, de ami van, az legalább rendesen meg van csinálva. Van egy kis medence úszkálni (10 m?), egy jakuzzi, egy gyerekmedence, finn-és infraszauna, valamint egy gőzkabin, ráadásnak van egy kültéri jakuzzi is. A finn szaunában mindkét nap csak 60 fok volt, ennek nem tudom az okát, mindenesetre így használhatatlan. Sajnos az úszómester egyben a masszőr is, nem tudtam beszélni vele, mert egyfolytában masszírozott. Ja, amúgy ügyes masszőr, jó keze van. A wellnessben van egy ingyen teázó. Ill. van egy hűtő is sörökkel, nem derült ki a számomra, hogy ez is a szolgáltatás része, vagy ezért fizetni kell.
Mindent egybevéve a szálloda rendben van az apróbb kellemetlenségek ellenére is, ajánlani tudom.
vargacsaba kapcsolódó élménybeszámolói: