Ausztria, Joachimsberg, SzG3

Ausztria Joachimsberg

Ott-tartózkodás ideje: 2009. máj. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 064 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. nov. 07. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Ausztria  Gasthaus Schaglhof  Joachimsberg  Ötschergraben  Wienerbruck

Ezt a helyet azért tettem be (azon túl, hogy voltam itt), hogy aki az Ötschergräben-t akarja meglátogatni, annak egy jó szállásajánlat a Gasthaus Schaglhof. Itt viszonylag kevés a szálláshely, ezért jó tudni, hogy ez egy jó hely és eszméletlen jól főznek. Ezt még az is bizonyítja, hogy a helybeliek ide jártak enni, nem főztek otthon. Szerencsére elég nagy volt az étterem, valamint a szállóvendégeknek külön elszeparált rész volt, így nem volt zsúfoltság. Azt itt is lehetett látni - amit már sok helyen felemlítettem -, hogy a helybeliek nagyon jól érzik magukat együtt, valamit mindig kitalálnak a maguk szórakoztatására, vagy csak együtt ebédelnek, vacsoráznak. A helyieknek egy itteni vacsora nem egy megfizethetetlen kategória, akkor meg minek főzzenek. Mi félpanzióval voltunk itt, hogy az egész napos menetelés után ne kelljen főzőcskézéssel foglalkozni. 3 fogásos vacsorát adtak, minden igényt kielégített, még az üdítő is benne volt az árban (72 EUR volt 1 éjszaka/2 fő/félpanzió). Az itteni koszt még a Gsthof Schmirl-ben kapottnál is jobb volt. Maga Joachimsberg egy tanyaszerű település, szétszórt házakkal. A képen látott templom is azért tetszett, mert egy nagyon szép, egyszerű templom.