Barcelona kihagyhatatlan látnivalója a Boqueria

Spanyolország Barcelona

Ott-tartózkodás ideje: 2013. aug. 16.  - 2013. aug. 20. (4 nap)

2 hozzászólás I 10 714 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. feb. 20. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: barcelona rambla boqueria

A 2013-as év augusztusi hosszú hétvégéjét Barcelonában töltöttük barátnőmmel, s az összeírt látnivalók közé a Boqueria látogatást is beterveztük. Meg is néztük, s nem is csak egyszer. Utolsó napunkon is bementünk még egyszer körülnézni, magunkba szívni jó mélyen a Boqueria látványát, s enni egy finom tengeri herkentyűs specialitást. Elmondhatjuk, hogy minden percét élveztük, amit ott tölthettünk. Mint háziasszonyok amúgy is szeretünk a piacokon nézelődni, vásárolni, hát itt aztán volt bőven szemet gyönyörködtető áru. Persze rengeteg ember gondolta úgy, mint mi, s tele volt turistákkal, s helyiekkel a nagy csarnok. Elindultunk a folyosókon oda-vissza, kattogtattuk a fotómasinánkat, néztünk egy-egy érdekes egzotikus gyümölcsre, zöldségre, mi lehet ez? Megcsodáltuk a különböző színű jégbe hűtött üdítőket, meg is kóstoltuk, majd a gyümölcssalátákat is leteszteltük. Mindkettő csillagos 5-öst kapott tőlünk. No, de volt itt még sok más kóstolni való, csak úgy kínálták magukat a füstölt sonkák, a hatalmas sajt tömbök, a különféle kisebb, nagyobb halak, rákok, kagylók. Felsorolni is sok lenne mi minden kápráztatta el az ott levőket, s azok az illatok! A friss péksütemények, szendvicsek, saláták, no és az éppen készülő egy tál ételek, palacsinták. Nem is bírom már tovább folytatni a felsorolást, egy kis filmmel emlékezem vissza az ott töltött kellemes órákra. Ha ismét arra visz az utam valaha, első utam lesz letérni a Rambláról, s betérni a Boqueriába.
Feltöltve: 2014. feb. 20.
iadanyne - 2014.02.22. 09:01

Köszi-köszi, legközelebb ha megyek, beugrom. 2026-ban a Sagrada Família átadására tervezem.

irdesmond - 2014.02.22. 07:07

amikor ott voltam annyian voltak, hogy nem tudtam leülni egyik büfében sem, igy maradt az állva fogyasztás: gyümölcs, ami szerintem nagyon olcsónak számít ebben a kategóriában, és dupla baklavát ettem az egyik helyen, amit sajna másnap nem találtam meg, pedig nagyon finom volt. Majd Juliusban, át kell szállnom barcelónában, és ugy döntöttem ráérek még egy kicsit lófrálni. A viaszmúzeumot ajánlanám még ha arra jársz, az is ott van a Ramblán, ahogy a Colon felé mész balra a Drassán metro megálló magasában, valamit az erotika múzeumot, az sajna kihagytam, pedig az ott van a Boqeria mart-tal szemben a túloldalon egy ház emeltén.