Magyarország, Kisnána, Tájház, SzG3

Magyarország Kisnána

Ott-tartózkodás ideje: 2014. feb. 27.  (1 nap)

1 hozzászólás I 3 194 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. márc. 06. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Kisnána  Magyarország  Tájház

Markaz után Kisnána felé vettem az irányt, itt két látnivaló is található, az egyik ez a tájház, a másik a vár. Igazából ezek ugyan két látnivalónak tűnnek, de egy helyen találhatóak, sőt a pénztár a tájház belső végében található, egy jeggyel mind a kettő megtekinthető. Az ok, amiért szétszedtem ezek, az az, hogy van egy blogom a skanzenekről, tájházakról, így abba ez a bejegyzésem könnyebben beilleszthető (lustaság?).
Na de vissza a tájházhoz (ebbe legalább bejutottam):
azért szlovák tájház (és itt a hangsúly a szlovákon van), mert a török dúlás után árvai szlovákokkal népesítették be a falut. A ház az 1880-90-es években épülhetett. 1971-ben, a várrom feltárásakor renoválták, és ekkortájt nyitották meg. A tájházat az 1990-es évek (elején) a szlovákság által használt tárgyakkal rendezték be. A várral együtt javaslom a megtekintését, szép!
irdesmond - 2014.03.07. 17:03

Én még 1977-78 körül jártam arra. Érdekes volt akkor is.