Mókuskerékből a hévízi wellnessbe

Magyarország Hévíz

Ott-tartózkodás ideje: 2014. ápr. 02.  - 2014. ápr. 05. (3 nap)

0 hozzászólás I 916 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. ápr. 07. küldd el ismerősödnek
avatar horvszilvike Beszámolója

Cimkék: wellness hévíz segway kerékpár bringa bicaj zala keszthely kerub Qr legenda ösvény süti hévíz kártya bérlés tourinform

Végre sikerült néhány napra szabadságot kivennem és kicsit kiszabadulnom a mókuskerékből és néhány napra elmentem wellnesselni. :)

Régi álmom volt, hogy egyszer leutazzak Hévízre, s úgy éreztem most eljött az idő. Fogtam a bőröndöm és elpakoltam az összes fürdőrucimat, kikapcsoltam a telefonomat és nekivágtam az útnak.
Röpke két óra alatt már lent is voltam a városban, ahol szállásul egy három csillagos wellness szállodát választottam. Volt szauna, infraszauna, gőzfürdő, masszázs, solárium, kozmetika, fittness terem, élménymedence és hideg vizes úszómedence.

Érkezéskor nagyon kedves volt a hölgy a recepción, elmondott mindent, hogy mely szolgáltatást milyen időszakban tudom igénybe venni, melyikhez kell bejelentkezni. A kozmetikára és a masszázsra rögtön le is foglaltam egy időpontot. Azt tudni kell, hogy a csomagban, amit foglaltam benne volt egy (szabadon választott!) kozmetikai kezelés és egy 40 perces masszázs.

Kiváltottam rögtön a városi kártyát, a Hévíz kártyát is. Használni is tudtam, főként kávézókban, éttermekben mutattam fel. Érdekes, hogy ez a kártya nem százalékos kedvezményre jogosít, hanem valami pluszt ad a fogyasztáson felül, például egy pohár bor, vagy sütemény. Ki is használtam a sütizős lehetőségeket :)

Jajj, annyi minden történt velem, hogy azt sem tudom, hol kezdjem… Inkább nem is írok le mindent, inkább azokra az érdekességekre fogok koncentrálni, amikről nem is gondoltam volna, hogy Hévízen megtalálom.

- qr kódok itt-ott: érkezésem napján terepfelfedezésre indultam, s a városban sétálgatva több helyen felfedeztem a járófelületre, vagy falba süllyesztett QR kódos táblákat. Mivel semmiképpen sem akartam bekapcsolni a telefonom, ezért inkább a Tourinformban érdeklődtem. A táblák egy „Legendák ösvénye” nevű játékfüzet webes oldalára vezetnek. A füzetet az ide érkező családosoknak találták ki elsősorban. A lényege, hogy a gyerek a füzetben található játékos feladatokon keresztül ismerhetik meg a város látnivalóit, történetét. És persze a feladatok megoldásához el is kell menni az adott látnivalóhoz. Ha jól emlékszem 12 ilyen feladat és kód van a városban.

- tourinform és/vagy kerékpáros centrum: ha már a tourinformban voltam, gondoltam, hogy körbenézek. Hátha a wellness mellett lesz kedvem más programon is részt venni. Ami rögtön szembetűnt az a rengeteg kerékpár, ami a kirakatban állt (lásd a fotómon is). Amíg bent voltam, kb. 4 pár jött be csak ezért. 2 óra, 24 óra és több napos bérlési lehetőség is van. Az infopultban ülő hölgy elmondta, hogy elektromos kerékpárok is lesznek hamarosan (gondolom az idősebb korosztály dolgát könnyítendő). Sőt az iroda hátsó udvara pihenőként szolgál a megfáradt bringásoknak. Fel vannak szerelve kerékpáros térképekkel, sőt ha kell akár szervizelnek is.

-„hey-hey segway”: a bringáktól elfordulva egy másik fura masinába botlottam. Az úgynevezett segway-be. Ez egy – az USA-ból származó - kétkerekű elektromos motorral működő masina, amit rajta állva, a testsúly áthelyezésével lehet irányítani – azt mondják nagyon könnyen kezelhető gép. Én kipróbálni ugyan nem mertem, de az infópultos hölgy és a túravezető eléggé meggyőzően nyilatkoztak arról, hogy érdemes kipróbálni, mert nagy élmény. Engem valahogy ez most nem vonzott, de eltettem egy szórólapot, hátha legközelebb  Minden esetre több túra is indul naponta s kb. másfél órás időtartammal kell számolni.

A szállodai ellátás a háromcsillagos színvonalhoz abszolút megállta a helyét. Reggel bőséges büféasztal, finom kávé :)és sok-sok gyümölcs. A vacsora is megfelelő volt. Az itt töltött időm nagy részében szaunáztam és úszkáltam. A kozmetikai kezelés is nagyon rám fért már, a masszázsról pedig ódákat tudnék zengeni! :)

Idén biztosan beiktatok még egy (vagy két) hévízi hétvégét!

Bátran ajánlom Nektek is! :
horvszilvike kapcsolódó élménybeszámolói:

könyv A medál titka - könyvajánló
Korábban már találkozhattatok az blog hasábjain könyvajánlókkal, most ezt a listát szeretném...
látnivaló A Balaton északi kapuja
Felsőörs, Veszprém felől érkezve a Balaton északi partjának egyik kapuja. A völgyekkel szabdalt...