Magyarország, Dömös, a királyi központ (prépostság) romjai, SzG3

Magyarország Dömös

Ott-tartózkodás ideje: 2014. máj. 02.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 800 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. máj. 06. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Magyarország Dömös prépostság rom dunakanyar pilis

Megint egy dolog, ami miatt bosszankodni kellett. A jó hétvégi (pénteki) időjárást kihasználva lementünk a Dunakanyarba egy jót kirándulni. Mondtam a feleségemnek, Visegrád előtt ugorjunk be Dömösre, van ott egy szép templomrom, aminek az altemplomát helyreállították. Az interneten az az információ terjedt el, hogy május 1-e után látogatható, nem főidőben pedig előzetes bejelentés alapján. Ehhez képest - a romokat meglátogatni kívánókon kívül - senki nem tartózkodott a területen. Az sem volt kiírva, hogy kitől lehetne segítséget kérni az altemplom meglátogatásához. Arról nem is beszélve, hogy ha sikerült is volna, az 500 Ft-os belépőt egy kicsit talán sokallottam volna. Ettől persze még megnéztük volna (sok volna), ha lehetett volna!. Amíg ott voltunk, legalább 3 csoport akadt fent ezen a problémán. Amúgy nem igazán jöttünk volna ide, mivel a templomból nem sok maradt, szinte semmi. A helyrehozott rész nagy része is beton, mutatva a templom alaprajzát.
A kilátás szép volt.