Alföldi kéktúra 8. nap

Magyarország Mezőtúr

Ott-tartózkodás ideje: 2014. máj. 04.  - 2014. máj. 04. (1 nap)

0 hozzászólás I 813 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. júl. 20. küldd el ismerősödnek
Újra nyeregben és újra az Alföldön. Ismét hosszú szünet volt, de hát így jött össze. Már előző napon leutaztunk Henivel Szegedre, ott volt egy teke versenyem, ahol ha kicsivel is de lemaradtam a továbbjutásról. Aztán estére át Mezőtúrra, ahonnan már tekerésé lesz a főszerep. Persze az időjárás még holnapra nem mond megnyugtató időt, de hát vállaljuk a rizikót. Úgy volt jön velünk Editke és Csaba is, de utolsó pillanatban vissza mondták. A mezőtúri szálláshoz este 10 felé érkeztünk meg, a régi paraszt házat alig lehetett látni a növényektől, de végül meg lett a bejárat is, majd a gazda is. Ma valahogy semmi sem egyszerű, Heninek volt egy lassú defektje a bringán, pont kibírta a házig. Ez egy érdekes kis házikó, még éppen felújítás alatt van, de már most van egy hangulata. Már a neve is érdekes, hogy Cserebogár. De ahogy gazdát nézem ő meg egy csodabogár. Szeret mindet kipingálni, az üvegfestékkel nagy barátságban lehet, mert abból annyi van, hogy már ki sem látni a házból. Szobánk az elég egyszerű volt, de nem is kell több. Bár Heni sérelmezte, hogy külön vannak az ágyak. Gyorsan beragasztottam a defektes gumit és mentünk is aludni, mert reggel dolog van.
Jött is a reggel korán, gyorsan elkészülődtünk és indulás. Hát bizony az idő elég esőre áll, de majd meglátjuk mi kerekedik ki belőle. Vonattal Gádorosra, ez a holnapi túra lett volna, de elcseréltük a maival, a holnap esti költözés miatt. Ahogy Editék nem jöttek, kicsit variálni kellett, mert a költözésbe bele volt tervezve az autójuk is. Na meg az esős idő miatt is a rövidebb etapot tettük mára.
Mikor Gádoroson leszálltunk, hát bizony eleredt az eső. Kerestünk egy kocsmát, de mellé futottunk, mert ez már rég bezárt. Kicsit vártunk csendesedjen az eső, majd el egy boltig, ott vásároltunk kaját, piát. Aztán meg lett a kocsma is. Beültünk teázni, amíg esik. Éppen galamb órákat bontották ki, és nyomtatták ki az eredményeket. Ilyet sem láttam még, így kicsit erről is többet megtudtam. Heninek a nagyapja révén volt némi rálátása. Ez sem rossz hobbi, de ezt már kihagyom, van éppen elég. Egy jó félóra és elállt az eső. Ha nem is volt verőfényes napsütés, azért már ellehetett indulni. Eperjesig aszfalton tekertünk, az erős szél miatt már száradt is fel az út. A szembe szél azért elég rendesen borzolta az ideinket is, mert alig haladtunk. Eperjesen aztán jött amire számítottam. Földúton mentünk volna Szarvasig, de olyan sár volt, hogy 200 méter után feladtuk. A főben sem tudtuk még tolni sem, mert ott meg pillanatok alatt beázott volna a cipőnk, és hamar tortúra lett volna belőle. Maradtunk az aszfalton, ami már szemre is szép kerülőnek néz ki. Szél volt ma az igazi ellenségünk, csakis szembe, jó esetben oldalról. Az ecseri templom romja útba esett, így egy geoláda erejéig be is néztünk oda is. Szarvas valahogy csak nem akart közeledni, a szél meg csak nyomta ezerrel, a búza szálak szinte vízszintesen feküdtek. Persze mikor már majdnem ott voltunk, még bejött egy kis sárdagasztás, ahogy vissza mentünk a kéktúra nyomvonalára a Csáki kastély előtt. Pecsét a kastélynál meg Szarvason is. A történelmi Magyarország középpontjánál tartottunk némi pihenőt. Egy dobozt kutattam, de nem lett meg, igaz nagyon nem törtem magam. Heni közben bedőlt a fűbe, ahonnan már nem is vágyott sehová. A szél kissé kivette belőle az erőt. Itt már úgy volt mára ennyi, nincs tovább. Már 50 km bennünk volt és lenne még 30 körül a gáton. Felvázoltam neki a lehetőségeket, innen vonattal Mezőtúrra, de akkor felborul a tervezett utunk, vagy ezt a részt most teljesen kihagyjuk, és majd máskor pótoljuk. Vagy akár holnap ezt megcsináljuk és a vége marad majd ki. De legjobb lenne ha letekernénk, mert nem sokkal leszünk Mezőtúron később mintha most elvonatozunk oda. Persze a fáradtság az nagy úr. Heni szavaiból azt vettem, akkor irány az állomás. Fel is ültem és indulás, még jó hogy vissza néztem, mert Heni sehol. Vissza a gáthoz, akkor látom ő már teker Mezőtúr felé. Azt hiszem jól döntött, persze ha abba hagyjuk sem dőlt volna össze a világ. A gát az már szinte száraz volt, persze továbbra is szembe szél. Lassan fogytak a kilométerek, a vége felé már volt ahol Heni le is szállt kicsit tolta a bringát. Az Árvízkapunál én megkerestem egy geoládát, addig Heni újra kidőlt. Mezőtúr előtt el a Peresi házhoz pecsételni, jó mert innen már legalább láttuk a várost. Kajánk sem volt, szinte már bármit megtudtunk volna enni. Aztán hosszú túránk végén megérkeztünk Mezőtúrra. Még én boltot kerestem, Heni észre vett egy pizzériát. Gyorsan rendeltünk is két nagy pizzát. Amíg készül kint elücsörögtünk, mert nem éppen úgy néztünk ki, ahogy egy pizzériához illik. A Cserebogárig tekerés, ott fürdés és pizzázás. Persze a nagy éhség ellenére kifogott rajtunk a pizza. Kemény egy nap volt, a szél nagyon kivette az erőnket, mintha egész nap felfelé tekertünk volna. Nem jött be a reggeli terv, hogy a mai nap egy rövidebb etap lesz. Kellett is pihenés már nagyon, egyikünket sem kellett altatni.
Mai kéktúránk 53,6 km lett, teljes tekerésem viszont 83,1 km. Eddig megtettem az Alföldi kéktúra 57,6 % (486,3 km), a teljes kéktúrából 55,8 %-t (1416,2 km) teljesítettem.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói:

Őszi darules Hortobágyon
  A daruvonulás az ősz legvonzóbb természeti eseménye a Hortobágyon. A több tízezer daru naponta...