Szegedi Napfényfürdő Aquapolis

Magyarország Szeged

Ott-tartózkodás ideje: 2014. máj. 20.  - 2014. máj. 20. (1 nap)

0 hozzászólás I 740 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. máj. 20. küldd el ismerősödnek
avatar kicskamoni Beszámolója

Cimkék: élményfürdő  Szeged

Én még csak egyszer jártam átutazóban Szegeden, de sajnos akkor sem volt időm szétnézni. Pedig nagyon sok szépet olvastam, láttam már a városról, ami a kíváncsiságomat felkeltette.
Mióta viszont gyerekeim vannak, legalább ilyen fontos számomra egy élményfürdő jelenléte a városban, mert őket ez sokkal jobban érdekli, mint a városnézés.
Ezért szívesen ellátogatnánk a szegedi Napfényfürdő Auqapolisba.

Itt található Európa leghosszabb éves üzemelésű vízicsúszdája.

A Napfényfürdő Aquapolis élményfürdőjében 13 (9 beltéri és 4 kültéri), összesen 1000 méter hosszúságú csúszda áll a kalandot és szórakozást kereső fürdővendégek rendelkezésére.

Csúszdapark része a 30 méteres toronyból induló, lifttel megközelíthető 272 m hosszú, zárt óriáscsúszda, ami Európa egész évben üzemelő vízi testcsúszdái között a leghosszabb, valamint a 223 m hosszú, zárt óriáscsúszda kamikaze szakasszal. (Ennek biztosan örülnének az idősebb lányaim.)

A sárga és kék toronycsúszda ill. a kamikaze csúszda használata 140 cm magasságtól engedélyezett. A többi csúszda használata nem magassághoz kötött.

Az élményfürdőben belső élménymedence tér létesült sodrófolyósokkal, zuhatagokkal, pezsgőágyakkal és egyéb élményelemekkel.

A belső élménymedencéhez kiúszóval kapcsolódik a külső wellness-medence. Az élményfürdő déli oldalán üvegezett falfelület biztosítja a vizuális kapcsolatot a szabadtéri strand és létesítményei felé.

A víz hőmérséklete a legtöbb medencében 30 fok körül van, ami nagyon kellemes a gyerekekkel történő pancsizáshoz!

Végül örülök, hogy van benne gyermekjátszó, ami egy 4 szintes, labirintusszerű játszóház. Így igazán változatosan tölthető el egy nap a fürdőben.

Jó lenne egyszer kipróbálni!

fesztivál Tuti csípni fog(od)!
A legújabb őrült fesztiválötlet: Szegedi Paprikashow és Chiliweekend, amely a Gerilla Gourmet...
élménybeszámoló A Feszty körkép - és ami körülötte van
A magyarok bevonulását a Kárpát medencébe Feszty Árpád, Jókai Mór, a híres regényíró veje...