Magyarország, Nógrád, tájház, SzG3

Magyarország Nógrád

Ott-tartózkodás ideje: 2014. jún. 03.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 971 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. jún. 04. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Magyarország  Nógrád  tájház

Nemrég sikerült elugranom Nógrádba, és a vár mellett találtam ezt a tájházat is. Sajnos nem sokat lehetett megtudni róla, alap helyzetben szombat délelőtt van nyitva, de állítólag hét közben is előzetes megbeszélés alapján meg lehet tekinteni. A belépőjegyről is eléggé ellentmondásos az információ: a falon lévő tábla alapján 300 Ft/fő, de találtam olyan internetes honlapot is, ahol ingyenesnek jelezték. A néhány fellelhető belső kép alapján palóc népviselet, palóc paraszti porta került bemutatásra. Ha minden igaz, esetenként foglalkozások is vannak itt. Miután zárva volt, csak a kapuból tudtam fényképezni.