Magyarország, Budapest, a 4-es metró szent Gellért téri megállój

Magyarország Budapest

Ott-tartózkodás ideje: 2014. ápr. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 176 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. jún. 18. küldd el ismerősödnek

Cimkék: 4-es metró  Budapest  Magyarország  megálló  metró  szent Gellért tér

Elérkeztünk az új metró vonal szerintem legszebb megállójához.
A felszíni kialakítás itt nem túl jelentős, viszont annál szebb a mélyállomás. A Fővám téri megállónál már említettem, hogy ezt a két megálló össze lehetett volna vonni, erre még a meglévő stílusjegyek is utalnak, ugyanis itt is megtalálható a vasbeton gerendákból álló hálószerű alkotmány a mozgólépcsők felett. Tehát egy-egy hasonló jellegű kijárat lett volna mindkét oldalon (de hát nem lett). Maga az állomás elég pici, a hatalmas terek is viszonylag kis részen (a mozgó lépcsők felőli oldalon) találhatóak. Viszont a ferdén rakott színes mozaik miatt talán ez a legszebb állomás. Talán az Egyetem miatt sokan fogják használni, mert egyébként a metró kihasználtsága kb. az 1/4-e a vártnak (majd alkalmaznak közmunkásokat utasként, amikor eljön a számlálás ideje). Mindig lehet ülőhelyet találni.