Alföldi kéktúra 14. nap

Magyarország Szekszárd

Ott-tartózkodás ideje: 2014. aug. 05.  - 2014. aug. 05. (1 nap)

2 hozzászólás I 633 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. feb. 08. küldd el ismerősödnek
Ma könnyű dolgunk volt, mert innen Bajáról indult a tekerés.
Eleve a mai egy rövidebb nap, mert ma már haza is kell jutnunk.
Időben keltünk és bele is vágtunk a mai napba. Rögtön Baja után a Duna közelében vezetett utunk. Gyorsan ráébredtünk közel sem biztos, hogy könnyű napunk lesz. Sártengerben találtuk magunkat, ha ez még nem lenne elég akkor ott voltak még a szúnyogok. Ezen annyit tudtunk segíteni, hogy Heninek volt ellene szere. De sok szúnyog nem vette tudomásul, hogy bevagyunk ellene fújva. Elég nehezen haladtunk, hiába volt kint a tábla, hogy mennyi pénzt költöttek itt a fejlesztésre, nyomát sem láttuk korszerűsítésnek. Biztos jó helyre került a pénz, ha nem is a kirándulóknak, de annak tuti aki haza vitte. Ha a sártenger nem szegte kedvünket, akkor bizony egy hídra bedőlt fa, sokat rontott tovább haladásunkon. Kerülni nem lehetett, így maradt, hogy átküzdjük magunkat. Mi még úgy ahogy átmásztunk, de a bringákért keményen meg kellett küzdeni. Sajna a híd után is maradt a sárból. A jóból sosem elég, így voltunk ma az akadályokkal. Egy 3-4 méter széles patak állta utunkat. Nem volt választásunk, cipőket le és áttoltuk a térd felett érő vízben. Mai nap eleje tuti emlékezetes marad, mert volt benne minden földi jó. Miután elértük a kisvasutat, némileg jobb lett az út. Itt már találtunk egy igényesen felújított pihenő helyet. Ennek örömére itt le is ültünk pihenni és lakmározni. A sárból maradt még ezután is, de már ez nem volt vészes. Helyzetünk akkor javult igazán mikor már a gáton vezetett utunk. A gátőr házát is megtaláltuk és beszereztük aktuális pecsétünket. A gáton végre jól haladtunk, sár sem volt. Aztán még egy pecsét miatt a vízügyi igazgatóságra is eljutottunk, de kézségesen segítettek. Bárányfok előtt újra vissza az erdőbe. De itt egy nagyon kellemes, kis utakkal teli szakasz fogadott minket. A holtágat kerülgettük, egy kis padnál még pihenőt is tartottunk. Aztán vissza gátra, majd Szekszárd előtt aszfalt és földút. Itt nem volt meg a pecsételő hely. Addig álltunk jól időben még az utunkat nem keresztezte az autópálya. Igy bizony a régi nyomvonalnak annyi, egy híd felé kerültünk, de ez több km-s kerülőt jelentett. Újra gáton, innen már azt néztük, hogyan jutunk el legegyszerűbben Szekszárdra. Kicsit bele is kellett húzni, mert kitudja mennyire van az állomás. Szerencsére időben oda értünk, még volt időnk keresni a Rockenbauer kopjafát. Mivel nem az erdeti nyomvonalon jöttünk be, előbb a kéktúra utat kellett megtalálnunk. Mentünk, de nem akartunk valahogy oda érni, hiába kérdezősködtünk, senki nem tudott segíteni. Aztán idő hiányában vissza az állomásra. Majd megkeressük ha a dél Dunántúli túrán leszünk. Még időben vonatra ültünk, és végre azzal a tudattal, hogy az egyik túrámnak a végére értem. Ehhez bizony 3 év kellett, de ebben benne van az is, hogy több túrát is kerekezek egyszerre. Ennek vége, de van még út előttem bőven.
Mai Kéktúránk 36,7 km lett, teljes tekerésem viszont 67,3 km. Eddig megtettem az Alföldi Kéktúra 100 %-t (844,3 km),a teljes kéktúrából 71,4 %-t (1811,3 km) teljesítettem.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói:
rallymax - 2015.02.09. 09:55

Köszi, idén szeretném a Dél Dunántúlit befejezni :) Meg haladni az OKT-vel is. Alig várom, hogy jó legyen az idő.

MartiSatya - 2015.02.08. 21:23

Gratulálok! Nagyon szép teljesítmény.

fűszer Fűszerek és illatok útján - kirándulás a Mecsek-Hegyháton
A lelkes utazó kalandvágyát nem hűti a hideg idő, a "zimankó" beálltával is megannyi csodát rejt...
állatkert Titkos és megújuló régiségek, különleges és csodálatos újdonságok - Pécs
Rafa-Gyovai Dániel Amikor az embert turisztikai szakmai kirándulásra hívják Pécsre, akkor...