Magyarország, Tardos, a Malomvölgyi tó, SzG3

Magyarország Tardos

Ott-tartózkodás ideje: 2014. okt. 10.  (1 nap)

0 hozzászólás I 5 011 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. okt. 13. küldd el ismerősödnek

Cimkék: bikol patak  erdő  gerecse  magyarország  malomvölgyi tó  patak  tardos

Nemrég Tardos környékén jártam és nem hagytam ki a Malomvölgyi tavat és környékét, ide már régebb óta el szerettem volna jönni.
Azt kell mondani, hogy nagyon szép a környék, az erdők hatalmas területet borítanak be és igen szép, egészséges benyomást keltenek. A tó Tardostól északra található a Bikol patak völgyében, a Süttő felé menő út mellett. Viszonylag nagy parkolót alakítottak ki, itt egy büfé is található (nagyon jó sült hallal). Innen könnyen el lehet sétálni a tóhoz, igen szép látványt nyújt. A tóba folyó Bikol patak igen érdekes, egyes részeit tömött foltokként valami fűnek kinéző növény borítja, igen szép látvány.
Ennél sokkal többet írni erről a helyről nem nagyon lehet, egyszerűen szép, érdemes egy nagyobb sétára megállni, vagy eleve egy piknikre ide jönni, megéri.