Magyarország, Tardos, a Malomvölgyi tó, SzG3

Magyarország Tardos

Ott-tartózkodás ideje: 2014. okt. 10.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 292 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. okt. 13. küldd el ismerősödnek

Cimkék: bikol patak  erdő  gerecse  magyarország  malomvölgyi tó  patak  tardos

Nemrég Tardos környékén jártam és nem hagytam ki a Malomvölgyi tavat és környékét, ide már régebb óta el szerettem volna jönni.
Azt kell mondani, hogy nagyon szép a környék, az erdők hatalmas területet borítanak be és igen szép, egészséges benyomást keltenek. A tó Tardostól északra található a Bikol patak völgyében, a Süttő felé menő út mellett. Viszonylag nagy parkolót alakítottak ki, itt egy büfé is található (nagyon jó sült hallal). Innen könnyen el lehet sétálni a tóhoz, igen szép látványt nyújt. A tóba folyó Bikol patak igen érdekes, egyes részeit tömött foltokként valami fűnek kinéző növény borítja, igen szép látvány.
Ennél sokkal többet írni erről a helyről nem nagyon lehet, egyszerűen szép, érdemes egy nagyobb sétára megállni, vagy eleve egy piknikre ide jönni, megéri.

somló Somlói borvarázs
 ?A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebb egy pohár bor mellett.? ?...
mór Borozzunk Móron!
Ha MÓR, akkor BOR! Ha október, akkor Móri Bornapok! Nem is lehet ez másképp, mint sok éve már. Az...