Csodálatos Tenerife

Spanyolország Tenerife

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jún. 30.  - 2007. júl. 07. (7 nap)

6 hozzászólás I 24 287 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. júl. 09. küldd el ismerősödnek
avatar baxide Beszámolója

Cimkék: delfin  kanári  orca  spanyolország  szigetek  tenerife  vulkán

Tenerifében senki sem fog csalódni, ennyit előre bocsáthatok. Olyan sokoldalú kis sziget, hogy már szinte gömb, pedig inkább háromszög. Aki teheti látogassa meg, biztosan nem fogja meg bánni. Hogy miért? Hát lássuk...

Európai:
Függetlenül attól hogy Afrika mellett található, hivatalosan Spanyolország és az Eu(rozóna) része, annak minden előnyével: Euróval lehet fizetni, a jobb oldalon hajtanak, normális európai konnektort használnak, európai szintű higiénia - így nem kell tartani annyira hogy megbetegszel a csapvíztől mint pl Afrikában, nem nyomorog a lakosság így nem fognak meglopni, és a bikini felső nélkül napozó nőket sem érheti sérelem mint egyes arab országokban. Ezen felül nincs terrorveszély, és elfogadhatóak az árak. Ennyi szerintem kell, ahoz hogy az ember nyugodt lélekkel induljon vakációzni, és ne kelljen kellemetlen meglepetések hadától tartania.

Időjárás:
A szigeten több éghajlati zóna található, de a legnépszerűbb értelemszerűen a déli csücske (Playa de Las Americas, Los Cristianos, Costa Adeje), ahol szinte folyamatos nyár van. Évente csak 3-5 napot esik az eső, így jó eséllyel ottléted alatt végig tűzni fog a nap. Nappal 30, este 24 fok körül van a hőmérséklet, enyhe szellő néha fújdogál, de ettől jobbat el se tudnék képzelni. Nappali fürdőzéshez, esti sétához, bulihoz tökéletes. A sziget északi részein (Főváros: Santa Cruz, vagy Puerto de la Cruz), illetve a hegyekben előfordul szelesebb, esősebb időjárás, de a déli rész maga az örök nyár.

Strand:
Mivel a sziget otthont ad egy vulkánnak, így a homok sem a megszokott szinű, hanem szürke vagy fekete. A fővárosban (Santa Cruz) viszont van egy strand, ahová a szaharából importálták a homokot, így az gyönyörű sárga. Viszont nagyon hordja a szél, így ott csak egy napot töltöttünk, én egész hetes programot oda biztosan nem szerveznék. A strandok szerintem nincsenek annyira tömve mint Jesoloban, viszont van minden ami kell, tehát napozó ágyak, napernyő, tus, stb.

Sport:
A szörfösök kedvelik a szigetek, a szélnek köszönhetően minden strand közelében vannak ilyen szörfös helyek, ahová nem építettek hullámtörőt, és jól lehet szörfözni. Felszerelést lehet bérelni, szörf-kurzus is van minden nap. Vízisportból a sztandard választék adott, persze nem midnen strandon, de hát majd az is kialakul. Van tehát a vízibiciklitől kezdve a Jetskin át a banana ride-ig, meg parasailing-ig minden. Az árakról később... Búvárkodni is lehet, mi szabad szemmel is láttunk pár érdekes halat, bár azért biztosan nem olyan szép mint a korall-borította maldív szigetek mondjuk...

Közlekedés:
Na itt ki kell térnem arra hogy mi a Gulet nevű utazási irodából mentünk Bécsből, ami megszervezte a repülőtérről amúgy nem túl hosszú utat a hotelig. A helyközi tömegközlekedésről ezért nem tudok nagyon mit mondani, feltételezem hogy létezik, mert a mi városkánkban még vasút állomás is van. Amúgy semmi sincs túl messze egymástól, a sziget kerülete kb 300 km lenne, aminek kb fele autópálya.
A közlekedés legkézenfekvőbb módja az autó-bérlés:
Érdemes legalább 4-en osztozni rajta, és akkor egész elfogadható áron kön ki, bár egész héten úgysincs rá szükség, csak ha mondjuk egyszer meg akarod nézni a fővárosi strandot (Playa de Teresitas).
Autón kívül természetesen lehet bérelni bicajt, robogót, strand-autót, quadot, segwayt, motoros és motor nélküli rollert, meg amit akarsz... Minden van, csak győzze az ember fizetni :)

Szállás:
A hotel árakról nem tudok, csak annyit hogy mi fejenként 390 euróért mentünk 1 hétre 3 csillagos hotelba, úttal, adóval, transzferral együtt, kaja nélkül! Ez nem mondható drágának, figyelembe véve hogy magán szervezésben csak az út oda-vissza 400 euró lenne!

Kaja:
A kaját meg lehet oldani egész olcsón is, de inkább majd konkrét számokat írok, aztán döntse el mindenki hogy mi az olcsó.
Az éttermi árak kb a Bécsi áraknak felelnek meg, de vigyázni kell hogy az ember hol ül le mondjuk fagyizni, mert az ilyen hotel-előtt-egyből-kijössz-leülsz helyeken rá szaladhat az ember 8 eurós fagyi kelyhekre is a standard 5-el szemben.
A hotelünkkel (Parque Santiago III) szemben volt egy szupermarket, ott lehetett reggeli meg délutáni uzsonna céljából gyümölcsöt meg hasonlót vásárolni. Viszont nem mindig kifizetődő, sokszor érdemesebb csak leülni és megenni valami apróságot.

És most jöjjönek az árak:
- Az út 1 hét repülővel, hotellel, cakkum-púder: 392 Euró
- Kaja: barátnőmmel a vacsoráért ketten összesen átlag 32 eurót fizettünk, és ebben volt átlag 1,5 ital is
pl:

Ital:
. Sör 2-3 euró
. 1 liter Sangria 9-11 euró
. Koktélok 5-7 euró
. Szupermarketben 2 liter Coca Cola 1,8 euró, redbull 1,2 euró, 1 liter tej 1,35 euró, egy szendvics-croissant 1,5 euró
. Strandon, állatkertben magnumhoz hasonló Nestlé fagyi 2 euró

Autó bérlés:
. DrStange német autókölcsönzőnél Citroen C3-as (elvileg klímás, gyakorlatilag alig hűt) 50 euró egy napra, full-kaszkóval, önrész nélkül. Mi ezt vettük ki, gyenge kis autó, meg a klíma nem volt jó formában, úgyhogy vehettünk volna C2-est vagy xantiát 35 euróért is.
. bár szivem szerint inkább Renault Megane Cabriót (új) vettem volna ki 93 euróért, négy felé osztva csak egy tizessel lett volna több, de hát le lettem szavazva :)

Vízi sport:
.Jetski egy főre 20 perc 40 euró, két főre 50 euró (nem olyan jó mint horvátoknál, mert úgy visznek ki egy kijelölt pályára, amin csak a kijelölt irányba szabad közlekedni, meg drágább is... Jobb a horvát 15 perc 30 euró, mert az ember eléggé kifárad már 15 perc után is...)
.Parasailing 35 euró (10 percet vagy a levegőben)
.Vízibicikli 10 euró / óra

Látványosságok:

Na itt meg kell állnunk egy szóra. Én életemben először utaztam ilyen szervezett "package-holiday"-re, és mint kis zöldfülű el hittem hogy amit a Gulet-os csajszi az első "tipp-találkán" ajánl, az mind meg is éri a pénzét.
75 euróért ránk sóztak egy egynapos sziget-körutat hegy-látogatással meg ebéddel együtt, és az nagyon nem érte meg. Ha valaki tehát hasonló szervezésben megy, és a Gulet-os vagy Tui-s képviseli megpróbál 75 euróért egy Masca, Garachico, Teide, Icod De los Vinos meg hasonló állomásokból összerakott napi utat, arra ne menjetek el! Menjetek saját szervezésben, vagy pedig úton-útfélen rá lehet futni olcsóbban (fele ennyiért!) ugyan ilyen utakra.

Viszont a "Loro Parque" nevű vízi állatkert és cirkusz Puerto de la Cruzban kötelező! oda 30 euró körül van a belépő, de busszal együtt is 50-be belefért. A szokásos állatok mellett 4 szenzációs showt produkálnak, amihez hasonlót még nem láttam jóllehet mert Európában egyszerűen nincs is.
Van tehát papagáj-, fóka-, delfin-, és gyilkos-bálna (Orca) show is, amit tényleg nem szabad kihagyni. Ízelítőt a Youtube-on láthat az ember, csak keress a "loro parque" kulcsszavakra.

Ami nagyon tetszett:
- Loro Parque
- Európai körülmények
- Időjárás
- Hullámzó, tiszta strand
- Rendezett, tiszta utcák rengeteg pálmafával és virággal

Ami nem annyira tetszett:
- Néhol déliesen hanyag, lassú kiszolgálás.
- Lehúzós kirándulások

Összességében véve nagyon pozitív az összbenyomásom, és mindenkinek ajánlom hogy ha teheti, egyszer látogasson el a Kanári Szigetek eme gyöngyszemére! Azon belül is mindenképpen a déli részre!

Tipp: Egy magyar lánytól a repülőn azt hallottam hogy Budapestről nagyon drága Tenerifére repülni, ezért ajánlom mindenkinek hogy osztrák irodán keresztül menjen, és Ausztriából repüljön, mert itt 4 városból is (Bécs, Salzburg, Linz, Graz) indulnak közvetlen járatok a szigetre, és a komplett út ára se mondható drágának más desztinációkhoz képest.

További hasznos linkek:
www.loroparque.com
www.tenerife-uncovered.com
www.parquesantiago.com
andiandi - 2008.09.18. 10:38

Beszámolód mindenben megfelel a valóságnak.Tenerife valóban egy csoda.Regency Szállodák:REGENCY CLUBREGENCY BEACH CLUBPUERTO COLON CLUBREGENCY HEIGHTSPARADISE COURTREGENCY COUNTRY CLUB

zorazora - 2007.08.17. 16:59

1995 januárjában voltunk Teneriffén. Az 12 év!Fantasztikus élmény volt!Szálloda szuper, étkezés bőséges és finom, időjárás kora-nyárias, utazás kényelmes charter.Autóbérlés: bejártuk vele a szigetet:kedvencünk lett Puerto de la Cruz és a Teide.Szóval máig emlegetett, szép élmény!

Picilanyka01 - 2007.08.01. 16:23

Szia!Olvastam a beszámolódat, és Pestről tényleg drága a repjegy, de eddig a neten csak olyan auszriából induló gépeket találtam amikről Barcelonában át kéne szállni. Tudnál esetleg ajánlani valami osztrák utazási irodát, amit neten meg lehetne nézni? (szállás meg ilyenek nem kellenek, mert ismerőshöz mennék)

FLali - 2007.07.17. 16:48

igen Gulet a TUI-hoz tartozik

baxide - 2007.07.17. 16:37

Mi az osztrák Gulet-al mentünk, ami ha jól látom a TUI-nak valami leányvállalata(?) lehet. Mert ha pl www.gulet.hu-t megnyitod, akkor TUI-s smiley fogad, de a "rólunk" részben írnak a Guletról is, mint Ausztria "legnagyobb utazásszervezőjéről". Én életemben most hallottam róluk először, de meg vagyok elégedve. Magyar ismerőseim azt mondtákh hogy magyarországról drága Tenerifára menni, úgyhogy ha ez így van, akkor javaslom hogy járhatok utána az osztrák Guletnál is, mert lehet hogy az ausztriából induló repülők miatt olcsóbb. Sok sikert, és jó utat!

luxor - 2007.07.17. 12:57

Üdv!Olvastam a beszámolót, nagyon tetszett! Viszont az árakon nagyon elcsodálkoztam, mert elég olcsónak tűnik. Megadnád azt az utaz. irodát, amelyikkel utaztatok?Előre is köszi!