Magyarország, Budapest, a Kossuth tér, SzG3

Magyarország Budapest - V. kerület, Belváros (Pest)

Ott-tartózkodás ideje: 2014. márc. 29.  (1 nap)

0 hozzászólás I 973 látogató olvasta. Rögzítve: 2014. nov. 17. küldd el ismerősödnek

Cimkék: budapest  kossuth tér  magyarország  néprajzi múzeum

Úgy látszik, most azon van a sor, hogy a sok választás előtti avatás helyével foglalkozzak. Most a Kossuth térre kerül a sor (a Parlamentről majd később és külön, most még gyűlik az anyag). Ezekkel a létesítményekkel az a bajom, hogy bár a cél helyes, mert mint a Kossuth tér is, nagyon le volt pukkadva, ráfért egy kis ráncfelvarrás. Láttam a tér korábbi állapotát, főleg a közvetlenül a Parlament előtti aszfaltos területet, tényleg lehangoló volt. Éppen akkor jártam arra, amikor a holland királynőt fogadták. Volt egy lelkes holland turistacsoport is ott, nekik még ki is integetett a királynő (rendkívül diszkréten és királyian). A mostani állapotról: az látszik, hogy jó minőségű anyagokkal dolgoztak, persze az ördög a kivitelezés minőségében van, erről nem tudok semmit, remélem a legjobbakat. Nekem egy kicsit (nagyon) egysíkú lett a tér, egy nagy placc, némi kiemelt füves területtel, de az is szó szerint egysíkú. Én sokkal több virágot (esetleg virágórát!) tettem volna be. Sajnos a mostani elkészült létesítmények nagyon magukon viselik az egysíkúság jegyeit. Itt is a hosszú egyenes vonalak, nagy egyenes sík terek dominálnak. Sajnos a változatosság eltűnt. A teret övező épületek jól néznek ki (végre). Megmaradt a Rákóczi szobor is. A téren létesült egy 56-os sortűz emlékhely is (ide le kell menni, mint egy ...-be, a lejáratra találhattak volna egy elegánsabb megoldást). Talán a József Attila szobor áthelyezése nem olyan rossz, mint ahogy sok helyen kommunikálják, nekem pld. tetszik.
Különben "érdekesek" ezek a félig-meddig kész termékek, melyeket mostanában adtak át, itt sincs még kész a mélygarázs, a fogadó rész, a szobrok, meg még ki tudja mi?
1. kiegészítés:
időközben elkészült az '56-os emlékpince. Nem tudom, miért kellett ennyit várni rá? A Parlament egy régi szellőző folyosójában alakították ki. Nagyjából annyi látható, mint ami a most feltöltött képeken van.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...