Marsaxlokk a nagy csalódás

Málta Marsaxlokk

Ott-tartózkodás ideje: 2013. szept. 28.  - 2013. okt. 05. (7 nap)

3 hozzászólás I 4 324 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. jan. 12. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: halászfalu  kikötő  tenger

Utolsó napra hagytuk Marsaxlokk-ot. Gondoltuk, hogy odabuszozunk, végigsétálunk a kikötői részen, gyönyörködünk a sok szép színes csónakban, majd fürdünk egy utolsót, hisz holnap hajnalban indul a repülőnk haza. De meg kell hogy mondjam, amennyire vártam, akkora csalódást okozott nekem ez a kis halászfalu (vagy város?). A képeken csak a szép színes halászcsónakok tömkelegét láttam, a valóság azonban nem ilyen. Illetve a színes csónakok megvannak, ringanak szép sorjában a vízen, de a körítés elszomorított. Először is, az öböl egyik oldalán egy erőmű kapott helyet, a másik oldalán meg egy hatalmas tengeri kikötő. Ami onnan érkezik, az az öbölben csapódik le, így a fürdés rögtön ki lett zárva, ebbe a vízbe gusztusa nincs az embernek belemerészkedni. A kikötő part része teljesen szemetes, a műanyag flakonokon át, a zacskóig minden háztartási szemét megtalálható, ami bizony az emberek hanyagságának tudható be. Séta közben oda kellett figyelni, hogy az ember hová lép. Köztéri toalettet egyet találtunk, de víz nem volt benne, így nem is részletezném a továbbiakat. Sajnos ezek mind olyan dolgok, amelyek odafigyelést érdemelnének és talán a turisták is visszatérnének ide. Azért ha ezeket a kellemetlen tényezőket leszámítjuk, akkor viszont egy kedves kis hely, régi házakkal, kellemes kávézókkal. A parton egy kisebb piac is volt, ahol máltai termékeket árultak. Mivel a csalódás nagy volt és még fürdeni is szerettünk volna, így inkább továbbálltunk, és a szállásunkhoz közel csobbantunk még egyet.
Mikeve - 2015.01.11. 17:21

Van album csak valamiért nem kapcsolódott össze, de most ismét hozzárendeltem.remélem már látod.

iadanyne - 2015.01.11. 12:58

Szomorú, hogy ilyet láttatok, képek?

iadanyne - 2015.01.11. 12:57

Lesznek fotók, vagy már fel van téve albumban?