Magyarország, Budapest, a Barabás villa, SzG3

Magyarország Budapest

Ott-tartózkodás ideje: 2015. jan. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 849 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. feb. 02. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Barabás villa  Budapest  Magyarország

Ismét találtam egy olyan helyet Budapesten, amivel kapcsolatban korábban előítéleteim voltak, azt hittem, hogy egy gazdagoknak való étteremről van szó. A múlt héten erre jártam és gondoltam, megnézem milyen árak vannak itt (mármint az étteremben). Ekkor derült ki, hogy ez egy kulturális és rendezvényközpont, szép parkkal. A név viszont stimmelt, Barabás Miklós festőművészé volt.
A festő a területet 1839-ben vette meg (ekkor csak egy présház és egy pince volt itt található). 1840-ben egy klasszicista stílusú villát építtetett ide (ezt később egy szobával kibővítette) és közel 30 évig élt itt. Később elég sok tulajdonosváltás volt, mindenki hozzátett valamit, amitől az eredeti villa már alig volt felismerhető. 1996-ra teljesen életveszélyessé vált. Az Önkormányzat 200-ben írta ki a pályázatot a teljes helyreállításra. A cél a villa eredeti állapot szerinti helyreállítása. Ebben nagy segítséget nyújtott az a festmény, amelyen Barabás Miklós egyik festménye, amelyen az eredeti állapot volt látható. Viszont a villa annyira rossz állapotban volt, hogy a négy oszlopán kívül mindent újjá kellett építeni. A közönségnek 2003-ban adták át a helyet. A felújított épületegyüttes 2004-ben elnyerte az Europa Nostra díjat.
A villa felett egy nagyon szép kert található sok paddal. Ilyenkor télen persze nem lehet jól elüldögélni rajtuk, erre a tavasztól őszig tartó időszak a legmegfelelőbb.
Szerintem érdemes akkor legalább egyszer kijönni ide.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...