Magyarország, Cegléd, SzG3

Magyarország Cegléd

Ott-tartózkodás ideje: 2015. feb. 19.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 026 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. feb. 20. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Cegléd  Magyarország  templom

Most egy olyan helyre jutottam el, ahol talán még soha sem voltam (esetleg átutazóban, de az sem biztos, mert a 4-es út elkerüli a várost). Most is hivatalos ügyben voltam itt, a Városházán.
Tipikus alföldi mezőváros, igazából olyan látnivaló, ami miatt ide kellene jönni direkt, nincs. A Wiki szerint is csak helyi jelentőségű épületek találhatóak itt. Ezek viszont zömmel a belvárosban találhatóak, könnyen bejárhatóak.
Történelmileg eléggé zaklatott város volt, átvonult rajta a Dózsa féle parasztfelkelés, a Rákóczi szabadságharc, a 48-as szabadságharc, az I. és II. világháború és a Tanácsköztársaság. Kossuth itt mondta el híres ceglédi beszédét. Sokáig katonaváros volt, az utolsó honvédségi alakulatok 2001-ben távoztak a városból.
Látnivalók:
Református Nagytemplom
Újvárosi Református Templom
Felszegi Református Templom
Szent Kereszt Felmagasztalása Templom (klasszicista)
Katolikus Óplébánia (18.század)
Evangélikus Templom(neogótikus)
Magyarok Nagyasszonya Kápolna
Szent Klára Kápolna
Szent Margit Kápolna
Városháza (eklektikus)
A Városháza kissé túlméretezett (szerintem), bár Cegléd Pest megye 3. legnépesebb városa.
Viszont szépen karbantartják és belülről is eléggé látványos.
Szerintem a város legszebb műemléke a Református nagytemplom, ezzel viszont az a baj, hogy zömmel csak kívülről lehet megtekinteni, mivel a református templomok istentiszteleti időn kívül zárva tartanak. Több szép templom található itt kis területen. Van még egy szép, szecessziós kinézetű múzeum is, erre most nem volt időm.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...