Magyarország, Csővár, a Sinkár horgásztó, SzG3

Magyarország Csővár

Ott-tartózkodás ideje: 2015. jan. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 262 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. feb. 24. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Csővár  horgászat  Magyarország  Sinkár  Sinkár horgásztó

A sok kastély után most jöjjön egy újabb horgásztó. Nem is gondoltam, hogy ilyen jól állunk horgásztavakban, de ahogy elvetődök ide-oda, szinte mindenhol akad belőlük egy egy. Itt meg rögtön kettő is. Bár néhány leírás Acsának tulajdonítja, de az interneten a zöme Csővárra teszi, így teszek én is.
Alapvetően azért álltam meg egy rövid időre itt, hogy készítsek néhány fényképet ellenfényben, mert ha ezt a technikát alkalmazza az ember elég érdekes képeket lehet így előállítani. Nem tartom magam teljesen szakértőnek ebben a témában, de már készült néhány viszonylag használható kép így.
De vissza a tóhoz:
"Az egész Észak-pesti és cserháti régióban nem található a Sinkár-tóhoz fogható kiterjedésű és szerencsés fekvésű állóvíz. A Sinkár-tó földrajzilag a Csővári-Rögök, a Nagy-Szór tömbje és az Ecskendi hegytömbök ölelésében fekszik. Számos különleges növény- és madárfaj él a tavon és környezetében. A tározó 1987-es kialakulása óta szinte háborítatlan az élővilág, és ez vonatkozik a benne élő halakra is. Próbahorgászatok során kapitális 15-20 kg-os csukák, 10 kg fölötti süllők, 50 kg fölötti harcsák és 15 kg fölötti pontyok kerültek kifogásra." (forrás: http://www.bojlistavak.hu/Sinkar-to).
Amúgy úgy láttam, hogy a két tó (a nagy és a kicsi) körbe sétálható, de ez nem egy rövid vállalkozás, mert ez az egyik legnagyobb horgásztó Mo-n.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...