Magyarország, Nagycenk, Széchenyi kastély, SzG3

Magyarország Nagycenk

Ott-tartózkodás ideje: 2015. márc. 10.  (1 nap)

0 hozzászólás I 881 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. márc. 18. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Magyarország  Nagycenk  Széchenyi kastély

Most ismét egy szívemnek kedves helyen vagyunk. Mint korábban már említettem, apámon keresztül több helyen tudtunk kastélyban nyaralni (pld. Zsennye), így történt itt is. A jelenleg szállodaként működő szárnyban voltak múzeumi vendégszobák, így többször nyaraltunk úgy itt, hogy itt volt a támaszpontunk - szinte ingyen - és innen jártunk át Ausztriába kirándulni. Ez a lehetőség már régen megszűnt, mivel mint említettem, azon a helyen egy szálloda működik. Azt nem tudom, hogy milyen eredményességgel, mivel semmi mozgást nem láttam ott.
Miután megtekintettem a kisvasúti skanzent, átjöttem ide. Itt azért el kell mondanom, hogy ez a kastély egész évben nyitva van, én azért nem mentem be megnézni, mivel már számtalanszor láttam. Viszont egy jót sétáltam a parkban, ami nem túl nagy, viszont szépen gondozott.
Néhány szó a Széchenyiekről: az itteni jelenlétük nem túl régi, 1741-ben helyezték ide székhelyüket. 1750-re készült el a kastélyegyüttes és a francia kert. A jelenlegi formáját 1860-ban nyerte el a kastély. Széchenyi István alapította meg a Magyar Tudományos Akadémiát és közvetve az Országos (Széchenyi) Könyvtárat is, ugyanis könyvtárát felajánlotta erre a célra. Széchenyi István lapította a Nemzeti Kaszinót és igen sokat tett a lótenyésztés fejlesztéséért. Ugyancsak szívügye volt a Dunai hajózás biztosítása a Duna torkolatáig, aktív tagja volt a lánchíd építésére létrehozott bizottságnak. Lehetne sorolni még, de az a lényeg, hogy igen sokat tett a nemzet fejlődéséért. 1860-ban lett öngyilkos, bár ezt azóta is vitatják, mert gyanús körülmények között találtak rá, több jel is arra mutat, hogy jóval halála után lőtték főbe. Ezen vitatkozzanak a szakértők!

Szent_Márton Szent Márton-napi Országos Nagyvásár
2016. november 5-6-án rendezik meg a Szent Márton napi Országos Nagyvásárt Szombathelyen, a Vasi...
Harrer Érmes csokicsodák Sopronból
Négy arany- és két ezüstérmet nyert az International Chocolate Awards kelet-európai regionális...