Ausztria, Scharding, a barokk város, SzG3

Ausztria Scharding

Ott-tartózkodás ideje: 2015. márc. 25.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 227 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. márc. 27. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Ausztria  barokk  folyó  Inn  Scharding  város

Most egy a német Passau-hoz közeli osztrák kisvárost mutatok be:
Igen érdekes az, hogy hogyan maradt meg ilyen állapotban a város. Magáról a történelméről nem fogok sokat írni, a lényeg az, hogy már rég óta egy kereskedő város volt, elhelyezkedése is igen jó, közel a Duna, az Inn partja jó kikötő, itt ment keresztül a salzkammerguti sószállítások zöme a németek felé. A bajok akkor kezdődtek, amikor különböző háborúk után hol a bajoroknak, hol a Habsburgoknak ítélték oda a várost. Végül az osztrákoké lett és hirtelen határvárossá vált. Leállt a kereskedelem zöme, a népek elszegényedtek, így nem tudtak új házakat építeni, maradt a barokk stílusban épült házak tömege. Azt, hogy most miből élnek, nem sikerült kiderítenem, viszont most nem igen lehet elmondani róluk, hogy egy legatyásodott városban laknak. Olyan színparádé van itt, amit máshol szinte nem lehet látni. És minden jó állapotban van. Igen szép az Inn partja is, van hajókikötő is. A túloldal már Németország (én is onnan jöttem át tankolni, kb 60 Ft/l-el olcsóbban kaptam meg a dieselt mint máshol, majd utána visszamentem a német autópályára. Kb 5 km), egy szép kastéllyal a parton, éppen renoválták.
Szerintem szép ami szép!