Németország, Fuldabrück - Dörnhagen, SzG3

Németország Fuldabrück

Ott-tartózkodás ideje: 2015. ápr. 09.  - 2015. ápr. 15. (6 nap)

0 hozzászólás I 501 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. ápr. 15. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Dörnhagen  Fuldabrück  Németország

Ezt a helyet nem azért mutatom be, mert egy elsőrangú turisztikai cél lenne, inkább az érdekesség miatt, ilyen egy tipikusnak mondható átlagos falu a németeknél.
Az otthoni falu fogalmat el kell felejteni, egészen a község határáig emeletes családi házak vannak. Úgy falu központnak nevezhető hely abszolút nincs. Ami viszont fájóan nincs az az, hogy egyetlen bolt sincs itt. Van viszont sok gazdasági épület és sok istálló is, szétszórva a településen. Azt láttam, hogy a gazdasági épületeket küllem szempontjából úgy különítik el, hogy a fa vázszerkezet között piros téglával rakják ki a falat. A gazdasági épületekben traktor, ló, tehén (szárnyast egyet sem láttam), trágya, de bűz semmi. Valamit tudhatnak a trágya kezelésről. Van még néhány szép régi épület, de a zöm már új építésű családiház. Nagyjából ennyi.
Egy korrekció: időközben találtam egy nagyobb közértet, da annyira el volt dugva, hogy csaka szállásadónk tudta megmondani, hogy hol található, amikor reklamáltam ezek hiányát.