Németország, Melsungen, SzG3

Németország Melsungen

Ott-tartózkodás ideje: 2015. ápr. 09.  (1 nap)

0 hozzászólás I 581 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. ápr. 16. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Fulda  Melsungen  Németország

A németekről sokszor jut eszünkbe a tipikus favázas házépítési mód. Ez különösen erre felé (közép Németország) igen tipikus. Az egyetlen probléma ezzel az, hogy tényleg nagyon szépek ezek a falvak ill. városok, de ha már 4-et, 5-öt megnézett az ember, akkor azért már nem hat a reveláció erejével a dolog (ezt most nem azért írom, hogy rögtön el kezdjetek sajnálni, hogy ilyen helyeket "kell" néznem). Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy valószínűleg több olyan helyen is jártam (talán ez is az), amelyik bár nagyon szép, de kiesik a fő turista útvonalakból, ezért viszonylag kevesen keresik fel. Amikor kiértem ide, Kasselben rögtön vettem egy várostérképet, aminek a hátoldalán szerencsésen megtalálható volt a tágabb környék igen részletes térképe is. Ott különféle kódokkal (csillagokkal, keretekkel) jelölték, hogy szerintük melyek azok a helyek, amelyeket érdemes meglátogatni. Ezt csak egy csillaggal jelölték, de eddig ez volt a legszebb, legegységesebb ilyen jellegű hely, ahol voltam. A parkolók számából ítélve, azért nyáron elég sokan látogathatnak el ide. Kasseltől csak 25 km-re van, az autópálya is ott megy el mellette, kijárattal, így minden adott a jó turisztikai hasznosításra. Itt láttam nagyon sok üzletet a házak alatt, tehát nem gond a vásárlás sem.
Magáról a városról nem írok sokat, a látvány magáért beszél (ez így lesz majd a többi hasonló típusú helynél is). Szinte bármelyik parkolónál letehetjük a kocsit, azonnal a történelmi városmaghoz jutunk. Célszerű bemenni a főtérig, itt található a Városháza (amikor itt voltam, az egyik oldlát éppen tatarozták). Innen kiindulva meg lehet nézni a várost, tényleg nagyon szép. Érdemes a Fulda parjára is kimenni, nagyon kellemes hely. Ha valaki erre jár, ezt a helyet érdemes előre venni a sorrendben!