Németország, Calden, Schloß Wilhelmsthal, SzG3

Németország

Ott-tartózkodás ideje: 2015. ápr. 12.  (1 nap)

0 hozzászólás I 609 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. máj. 12. küldd el ismerősödnek

Cimkék: calden  kastély  kastélypark  németország  schloß wilhelmsthal

Most Kassel környékére látogatunk el. Ennek a kastélynak, azon túl hogy tényleg nagyon szép, van néhány roppant nagy előnye. Közel van Kasselhez, valamint szinte egyenes út vezet innen a Bergpark Wilhelmshöhéhez (ill. vissza), tehát jól össze kapcsolhatóak. Célszerű ezzel kezdeni a túrát, így ha megfelelő időben vagyunk itt (május 1-e után), akkor pont időben visszérhetünk a Bergparkba a vízesések beindításához.
A kastély parkja mellett megfelelő mennyiségű parkoló van és ami lényeges, ingyenes. A kastélyt körülvevő park hatalmas, több bejárata is van, de mi most a főbejáraton megyünk be. Itt megtalálható a szokásos információs tábla. Ha visszatérünk a kastély nevére (Wilhelms - Vilmos), akkor láthatjuk, hogy a környéken ezekről a tartománygróf Vilmosokról igen sok hely el lett nevezve: Wilhelmshöhe, Wilhelmshausen, Wilhelmsthal, stb. Ha a főbejáraton megyünk be, akkor a kastély hátsó frontjához érkezünk, a fő homlokzata a park és az abban lévő kis tó felé található. Az is érdekesség, hogy a kastély a park legalacsonyabb pontján található, ez is szokatlan kialakítás. Azt hiszem nem túlzás, hogy ha a kastély parkot az egyik legszebbnek mondom, amit láttam eddig. Noha látszik, hogy mesterséges (mint minden épített park), a domborzati viszonyok (nem sík területen fekszik), a finoman alkalmazott kertépítészeti elemek, a viszonylag kevés virág (e miatt inkább egy erdős, ligetes helynek tűnik, bár a kastély körül szerintem lehetett volna több virágágyás, de lehet, hogy nem akarták ezt az erdős feelinget megbontani). Nekem nagyon tetszett. Ahogy távolodunk a kastélytól, egyre jobban bele olvadunk az erdős jellegbe. A domb tetején még egy magas kilátó is található. Egyébként nem véletlen a park ilyen szép, abszolút nem németes a kialakítása, úgy a park, mint a kastély megépítésében francia kertépítők és építészek működtek közre. Talán a hosszúkás, eléggé mesterkélt csatornának tűnő tó lóg ki ebből az aranyozott szobraival. A kastély maga egész évben látogatható, a berendezésében is tükröződik a franciás könnyedség. A kastély is és a berendezések is a legtisztább rokokó állapotot tükrözik, Ezen kívül található itt japán és kínai lakkbútor kiállítás is. Maga a terület szerencsére nem szenvedett sokat az egyébkén ezen a környéken igen sokszor dúló háborúkban. Egyedül a hét éves háború hagyott némi nyomot itt. Az történt, hogy a német oldalon szolgáló egyik (kis) dobos a roham helyett a visszavonulás jelét dobolta el, így a francia csapatok megtámadták a visszavonulókat és le is győzték azokat. A halott francia katonákat a parkban temették el, ők jelenleg is itt vannak elhantolva.