Ausztria, St. Martin in Innkreis, az Arco-Zinnenberg kastély, Sz

Ausztria St. Martin im Innkreis

Ott-tartózkodás ideje: 2015. márc. 25.  (1 nap)

0 hozzászólás I 858 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. jún. 02. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Arco-Zinnenberg kastély  Ausztria  St Martin in Innkreis

Még a goslarból hazafelé menet találkoztam ezzel a kastéllyal, de csak most került sorra (nem véletlenül). Akkor egy ahogy esik úgy puffan utat terveztem. A német oldalon nem is volt semmi probléma. Ott úgy látom, hogy a várak, kastélyok igen nagy része valamilyen közösség tulajdona (akár az államé is), e miatt nagyon nagy eséllyel valahogy meg lehet nézni. Korábban már jeleztem, hogy Ausztria viszonylatában nem ez a helyzet, itt a várak, kastélyok zöme magántulajdonban van, így azok nem látogathatóak. Miután más kastélyt "hirtelen" nem találtam, így ezt iktattam be. Sajnos csak a helyszínen tudtam meg, hogy ez sem látogatható, még a kastélypark sem.
Így marad az, hogy a kerítés mentén végig sétál az ember és be be tekinget. Pedig igen jó állapotban van, valószínűleg érdemes lenne közelebbről is megnézni.
Azért néhány szó a kastélyról:
ez már az ötödik kastély ezen a helyen, viszonylag sűrűn építkeztek itt. Mostani stílusa: barokk. Története során szokás szerint cserélődtek a tulajdonosok, volt, hogy leégett, stb. A II. VH után a Spanyol lovasiskola volt itt egy ideig. 1971-ben Paul Getty (a híres amerikai olaj milliárdos) fia bérelte ki a kastélyt. Jelenlegi nevét a jelenlegi tulajdonosok után kapta, akik bajor származásúak (Bajorország csak egy ugrásra van ide).