Németország, Wilhelmshausen, Obermühle (Felsőmalom), SzG3

Németország Wilhelmshausen

Ott-tartózkodás ideje: 2015. ápr. 12.  (1 nap)

0 hozzászólás I 420 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. jún. 07. küldd el ismerősödnek

Cimkék: felsőmalom  malom  műemlék  németország  obermühle  wilhelmshausen

Na ide aztán tényleg a véletlen alapján jutottam el. Ahogy Hann.Mündenből átmentem Caldenbe, úgy gondoltam, hogy átvágok kb. toronyiránt, lássuk a vidéki Németországot is. Hát láttam. Nagy nyugalom, biztonság, senki nem siet sehová, stb. Kasselből Hann. Mündenig a Fulda partján jöttem végig, visszafelé itt kellet Calden felé elkanyarodni. Érdekes, hogy az út mellett nem láttam táblát e műemlék malom felé irányítandó a közönséget, csak ahogy elhagytam a főutat. Viszonylag rövid keresgélés után meg is találtam (a helye pontosan be van jelölve). Eredete nagyon régre nyúlik vissza, az első említése 1590 körülről származik. A tégla épületet 1904-ben építették. Most is működőképes a malom, jelenleg a Fulda völgyének emlékeit ápoló Történelmi és Múzeumi Egyesület kezeli. A paraszti életet bemutató kiállítás van benne. Most persze még nem lehetett ezt megnézni, mivel zárva volt (talán én voltam az egyetlen látogató az adott hónapban - ilyenkor az idegenforgalom gyakorlatilag nulla - arról nem is beszélve, hogy ez a hely azért tényleg isten háta mögötti helynek számit, még ha gyakorlatilag Németország kellős közepén található). Nagyjából ennyit lehet erről a helyről tudni, most még azt sem tudom ajánlani, hogy ha valaki erre jár, akkor nézze meg. Egyszerűen Itt voltam.