Magyarország, Poroszló, a Tisza-tavi Ökocentrum, SzG3

Magyarország Poroszló

Ott-tartózkodás ideje: 2015. jún. 20.  (1 nap)

0 hozzászólás I 8 342 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. júl. 03. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország  poroszló  tisza-tavi ökocentrum

Nálam általában azok az utak sikerülnek a legjobban, amit nem tervezek túl, sőt sokszor na keljünk fel és induljunk el valahová kategóriába tartoznak (persze van kivétel, a svájci utamat pld. kb. 4 hónapig szerveztem és meg is érte ennyit bele fektetni). Ráadásul Újpestről könnyű ide jutni, mivel nem kell Budapesten átvergődni. Szombaton mondtam a feleségemnek, jó idő van, bár hűvös, így nem sokan fürödnek majd a Tiszában, menjünk el most Poroszlóra. Jó, mondta menjünk (ilyen simán talán még egyszer sem ment a dolog), gyorsan megebédeltünk, be a kocsiba és du. 1-re már ott is voltunk. Igen könnyű megtalálni, ki van táblázva, két nagy parkoló is van (egy a déli oldalon, egy a főbejáratnál). Mi az elsőnél parkoltunk le. Bár fürdőzők nem voltak, de azért bele botlottunk egy gulyás fesztiválba és kakas szépségversenybe, de azért könnyen le tudtunk parkolni (500 Ft/nap/2015). A belépők: négy féle programra lehet befizetni: maga a park, az akvárium, 3D-s mozi és hajókirándulás. Ezekre kombinálva is lehet jegyet venni. A pénztáros kiszámolta, hogy a mi állapotunkban (egy normál felnőtt - a feleség, egy hatvankét év feletti - ez Én, és egy gyerek) melyik a legkifizetődőbb és adott egy családi jegyet. A 3D-s mozit nem vettük meg, de azt mondta ha hajókázni is megyünk, akkor az jobb, mert élőben látjuk azt, amit egyébként a filmen látnánk 3D-ben. Ebben megegyeztünk.
Volt egy kis vita a felől, hogy miután csak du. 4-re kaptunk jegyet a hajóra, mit fogunk addig csinálni. Később már nem vitatkoztunk ezen, mert alig értük el a hajót a sok program és látnivaló miatt. Ha a déli kapun megyünk be, akkor először a tutajos tóhoz érünk. Itt különféle nehézségű helyeken lehet átkelni a vízen. Az egyiket nem javasoltuk az unokámnak, mert ha ott beleesik a vízbe, mehetünk haza, mert nincs csereruha (ez egy imbolygó lapokon keresztül történő átjutás. Felnőtt könnyen megcsinálhatja, mert tud kapaszkodni, de egy hatéves nem biztos). Következett a dámvadak kifutója. Itt kb fél órát eltöltöttünk a szarvasok etetésével, ill. Lili etette őket, nagy élvezettel (letépett fűvel és lóherével). Következett egy kis játszótér, majd megnéztük a pelikánok és a kormoránok tavait (ez két különböző tó). Majd következett a főépület és a legnagyobb szám, az akvárium.Tényleg nagyon jól és szépen megcsinálták, kicsit hasonlít a Tropikáriumra, de itt hazai (vagy volt hazai) halakat mutatnak be. Pl. vizát is. Van víz alatti alagút is. Igen látványos, itt is eltöltöttünk legalább fél órát. A földszinten többek között megtekinthető az állatok éjszaki életét bemutató kiállítás is (ez a kék kép). Lili az összes állatot felfedezte (ezek közül sok élő és csak kevés kitömött). Ez is volt vagy fél óra. Ez után felmentünk a kilátó teraszra, ahonnan pazar panorámát kaptunk a parkra és a Tisza tóra. Lift van!. Tanács: aki WC-re akar menni, az ne a földszinten próbálkozzon ezzel, menjen fel az első emeletre, ott nincs senki. Innen elsétáltunk a teknősbékák felé. Itt a nyugaton már szokásos, megemelt, kissé fahídra hajazó sétányon mentünk végig. A végében hazai haszonállatok bemutatója található (szamár, birka, stb). Ez után, mivel Lili éhes lett, ettünk egy kicsit a büfében, talán először tudom kijelenteni, hogy az árak nem voltak elrugaszkodottak. Abban nem vagyok benne biztos, hogy az olajsütőben az olajat nagyon sűrűn cserélnék, de semmi következménye nem volt a dolognak. Jött a hajókázás (fontos: mivel a kikötő a parkon kívül található, a a hajókázáshoz adott karkötőt a végén hagyjuk fent a kezünkön, azzal visszajöhetünk simán). Érdemes egy kicsit korábban odamenni, mivel több hajó indul és jobb helyet inkább az elején lehet elcsípni. Mi úgy helyezkedtünk, hogy a hajó elejében ülhessünk, így nem volt előttünk senki. Az idő is egy kicsit beborult, így sokkal jobb volt az idő, mintha tűzött volna a nap. Közel 50 percet hajókáztunk, láttunk függő cinege fészket, kacsákat, nagy csapat kajakost, kócsagokat. A víz nyugodt volt, a hajókázás kellemes, de erről beszéljenek inkább a képek és a videó. A kikötés után visszamentünk a főépületbe, itt az első emeleten van egy játszóház szerűség, szerintem nem egy nagy szám, de hát nem nekem csinálták. Lili itt is elvolt majd háromnegyed órát. Én ez alatt megnéztem a tájházat, amihez egy hídon lehet eljutni a pelikánok tava mellett. Tipikus tájház, nekem tetszett. Ez után a játszótérnél találkoztam a többiekkel. Észrevettem, hogy a parkot 6-kor zárják. Ez igen érdekes volt, mert egyszer csak eltűnt a nép és csak én voltam ott egyedül (3/4 6-kor). Telefon, találkozás, majd irány a kijárat. A pénztárakat 5-kor bezárják, de ki akarna 5 után egyébként is bejönni, semmire ne lenne ideje. Szerintem azért 6-kor talán nem kell kimenni, mivel a forgóajtók személyzet nélkül is működnek, és úgy láttam, azért a tutajos tó felől nem mindenki jött ki hatkor. Miután Lili azért elfáradt a nagy hajcihőben, további programot már nem csináltunk, irány haza!
Aki teheti, nézze meg!