Országos kéktúra 28. nap

Magyarország

Ott-tartózkodás ideje: 2015. júl. 06.  - 2015. júl. 06. (1 nap)

0 hozzászólás I 517 látogató olvasta. Rögzítve: 2015. júl. 30. küldd el ismerősödnek
Mai nap sokféle képen volt tervezve, már tegnap akartam menni egyet a Balcsinál, de azt nem tudtam összehozni. Persze ha tegnap mentem volna, ma tuti nem. Ma meg reggel hiába ébresztett a teló, nem bírtam felkelni, ebben mélyen benne volt a tegnapi hosszú napom. De egy jó 2 óra múlva összeszedtem magam és úgy döntöttem irány a Börzsöny :) Nyugatiból vonattal Nógrádig.

Az állomásról indult a tekerés, persze előtte pecsét. Első utam egy bolthoz vezetett, a meleg miatt vettem inni valót. Mert hát a meleg az ma nagyon toppon volt, túl a 35 fokon. Valahogy ma a vár nem volt eszemben. De mivel ott tornyosult előttem, kihagyhatatlan volt. Elég kevés maradt meg belőle, de az viszont szépen rendben van tartva. Bejártam szépen az egészet, nyomtam a fotókat, szép volt innen a kilátás is. Aztán ideje indulni, mert már 1 óra elmúlt és előttem még 40 km. Szép lassan kezdett emelkedni az út, így az elején elég jól haladtam. Persze egy kis fotózás meg bóklászás azért összejött. A nagy szintkülönbség mellett ma a meleg lett a nagy ellenfelem. Ahogy kezdődtek a komolyabb emelkedők, egyre jobban folyt rólam a víz. Hamar tolás lett belőle, vagy egy idő után már csak vánszorgás. Meg meg álltam, de akkor meg az erdő összes repülni tudó bogara meglepett. Feljebb egy kis pihenőnél az árnyékos padokon sikerült némi életerőhöz jutnom. Aztán tovább felfelé, aki ma túrázik az tuti nem normális, többek között én sem. Egy nagyapa, két unoka verzión kívül nem is találkoztam mással. Ha a meleg és az emelkedő nem lenne elég probléma, akkor a hátsó telóm egyik kilazult csavarja is itt van még. Persze kézzel nem tudtam kivenni, nehogy elhagyjam, szerszám meg nem volt nálam. Így folyamatosan figyeltem meg van-e, de egyszer csak látom hogy nincs. Irány vissza és lőn mázli 40-50 méter múlva megtaláltam. Most tolásnál nincs gond vele, de utána óvatosra kell vennem mert egyik oldalon nem tart rendesen. Aztán végre előttem a Csóványos csúcsa, 133 lépcsőfok azért még kellett a kilátó tetejéig. Itt olyan kellemes szélt fújt, hogy órákig tudtam volna pihizni. De messze nem álltam olyan jól az idővel, megcsodáltam a tájat és irány a Nagy - Hideg hegy. Már majdnem ott voltam, mikor nyúlok az itókámért,de az sehol. Valahol az kieshetett a táskámból. Nem sok inni való volt benne, de az most nagyon hiányzott. Szerencsére 2 km és itt volt a turistaház. Ami nyitva volt, de sehol senki. Persze az üvegen túl a hűtőben ott a sok üdítő. Karnyújtásnyira minden, én meg ott állok kiszáradva. Próbáltam csengetni, de senki. Aztán ajtókra nyitogattam rá, egyik nyitva és pont ott egy mosdó. Nyeltem a vizet, mint kacsa a nokedlit. Viszont flakonom nem volt, így marad a remény, hogy 5km múlva a következő pecsételő helyen lesz víz. Innen most lefelé visz az út, de nagyon köves és kavicsos, ez a telómnak nem igazán tesz jót. Ezért óvatosra vettem és próbáltam nem terhelni nagyon. El is jutottam Kisinóci turistaházig, szerencsére volt víz, meg végre flakon is. Itt volt lakott terület is. Egyik kerítést pont szerelgette a tulaja, tőle kértem szerszámot és volt neki. Orvosoltam a teló problémáját, de rá fog férni otthon egy kis törődés. Hajtottam tovább. Ma már nem jutok haza nagyon úgy fest, Pesten kell aludjak. Mert az idő az haladt előre rendesen. Még volt előttem 400 méter szintemelkedés, ami már nem hiányzott a mai napomból. Ha nem is könnyen de leküzdöttem. Igaz a tetején picit kerültem, de már nem akart felfelé vinni a lábam. Pici esélyem még volt a vonathoz, de ahogy elindultam lefelé, annyira szűkös és nehéz volt az út, hogy lemondtam róla. Végre Nagymaros, és látom az állomást, ja és a vonat végét. Kicsit belehúztam hátha. De annyira jutottam, hogy közelről láttam elmenni :) Mivel sok ember maradt az állomáson érdeklődtem, újabb mázli. Ez csak egy késett nemzetközi vonat volt, és emiatt késik az enyém is. Ez pont kapóra jött, még jegyet is tudtam venni, pecsétet majdnem elfelejtettem, de csak meg lett az is. Aztán ott volt a vonat is. Izzadtan meg fáradtam ültem vonatra, próbáltam mindenkitől távol :) Azt azért eldöntöttem, ilyen melegben soha többet kéktúra :)

Pesten még elértem az utolsó Miskolci vonatot, oda meg Heni bejött elém, és haza vitt kocsival.

Ma túrám 38,7 km volt, teljes tekerésem viszont 59,1 km. . Eddig megtettem az Országos kéktúra 69,9 %-t (788,3 km), a teljes kéktúrából 76,8 %-t (1947,2 km) teljesítettem.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói: