Németország, Aschau im Chiemgau, SzG3

Németország Aschau im Chiemgau

Ott-tartózkodás ideje: 2015. jún. 15.  (1 nap)

0 hozzászólás I 300 látogató olvasta. Rögzítve: 2016. jún. 25. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Aschau_im_Chiemgau  Németország

Mint azt már korábban írtam, többször jártam mostanában München környékén munka ügyben. Az egyik alkalommal úgy döntöttem, hogy a szokásos úti pihenő egyikét ebben a faluban tartom. Nincs messze (kb 4 km) a Salzburg-München autópályától. Kellemes kis városka, nagyon szép környékkel. A községtől délre egy magányos dombon található Hohenaschau vára. Sajnos éppen valami nyári játékokra készültek benn, így még a feljáró is le volt zárva, felmenni sem tudtunk, hogy legalább kívülről le tudjuk fényképezni. Így maradt a fényképezés a domb aljáról. Pedig az egyik legszebb kastély lett volna, amit eddig láttam (volna). Maga a község az Alpok északi oldalán fekszik, ettől kezdve emelkednek a hegyek a déli irányba. A várdomb alatt húzódó út másik oldalán indult fel a hegyekbe egy kis kabinos felvonó, nem igazán láttam, hogy valaki is ült volna a kabinokban, mégis folyamatosan közlekedett. Ahogy sétálgattunk a várhegy körül, egy igen szép és tiszta vizű patakra is bukkantunk. Ez később belefolyik a községen átvezető Prien nevű folyócskába, amely a Chiemsee tóba folyik