Németország, München, Westpark, SzG3

Németország München

Ott-tartózkodás ideje: 2016. júl. 19.  (1 nap)

0 hozzászólás I 407 látogató olvasta. Rögzítve: 2016. júl. 23. küldd el ismerősödnek

Cimkék: japánkert  kímai kert  lúd  münchen  németország  pagoda  park    westpark

A park gyakorlatilag két részre oszlik, egy nyugati és egy keleti részre. A kettő között egy átjáró biztosítja a gyalogos és kerékpáros közlekedést (egy autópálya felett). Én először a nyugati részt néztem meg. Azzal már tisztában voltam, hogy ha a térkép egy parkot jelez Németországban, akkor annak alaposabban utána kell nézni, mert nem feltétlenül jelenti ugyanazt, mint nálunk. Ez nagyon nem ugyanazt jelentette. Amikor "behatoltam" a parkba, az első, amit láttam, egy hatalmas mező gyönyörű fák között. Ez önmagában nem lenne egy nagy szám, de. A füvön (szerintem) Nils Holgerson féle vadlibák legeltek a legnagyobb nyugalomban. Körülöttük emberek futottak, kerékpároztak, közvetlenül egy csoport tajcsizott, a legkisebb mértékben sem zavartatták magukat. Ahogy leértem a tóhoz (mert az is van itt természetesen), jobbra fordultam, mivel itt vannak a legérdekesebb látnivalók: japán kert, kínai kert, thaiföldi templom, nepáli pagoda, bajor erdei parasztház. Ezekről nem írok sokat, meg kell nézni a webhelyre feltöltött fotóalbum képeit. Ezután megkerültem a tavat és közben megnéztem a rózsakertet. Itt is található egy kisebb szökőkút csoport. A szokásos mókusok helyett (bár lehet, hogy ezek is vannak itt, de én nem láttam egyet sem) egy csomó aranyos nyúl volt itt, teljesen szabadon ugrándoztak. A kertek megtekintése után átmentem a park keleti szektorába is. Itt szintén megjelentek a ludak. Balra felkanyarodva el lehet jutni az Audi Domhoz, ami egy sportcsarnok. A mellette lévő játszótér mellett egy 5-ös szökőkút csoporttal indítanak egy patakot, ami egy rövid, de látványos út után belefolyik a keleti rész tavába (ez a Mollsee). Ez egy szerpentin típusú tó, S kanyarokkal van tele. A partja hol japán jellegű (nagy kövekkel), hol Louisiana-i jellegű (mocsárciprusok), hol hagyományos tavi. A tó végében egy hídon átmenve lehet eljutni a másik oldalára. A híd után még egy tó van, ennek a vízét felduzzasztották és egy kis vízesésen keresztül esik a Mollsee-be. A másik parton van egy szép cirkuszsátor is. A híd feletti dombon egy vízi játszótér található, éppen tisztították, így nem működött. És minden tiszta, nincs összebarmolva.