Ausztria, Grein, Stillensteinklamm, SzG3

Ausztria Grein a.d. Donau

Ott-tartózkodás ideje: 2016. júl. 19.  (1 nap)

0 hozzászólás I 226 látogató olvasta. Rögzítve: 2016. júl. 27. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria  grein  grein_an_der_donau  sankt nikola an_der_donau  stillensteinklamm  strudengau  szurdok

Grein mellett (Persenbeug felé menet) található egy egészen korrekt szurdok, ez a Stillensteinklamm. A nevét onnan kapta, hogy a patak a szurdok egy részén eltűnik a föld alatt és itt a kövek csendesek. Ez a rész egyébként a Strudengau szakasz része. Könnyű megtalálni, ha Grein felől jövünk, akkor kb 4-5 km-re lesz egy jobb kanyar az úton, itt a baloldalon futó vasút egy kis viadukton halad át, itt kell balra kanyarodni és leparkolni. Van kis büfé, de jobb, ha saját ételt, italt fogyasztunk, nem egy nagy szám. Ha elindulunk a patak mentén, először balra egy működő vízi malmot találunk, utána meg egy kis működő vízi erőművet. Maga a szurdok ez után kezdődik. Sajnos fényképezés szempontjából nem a legjobb, mivel fény alig hatol be a szurdokba. Miután több irányban is el lehet kirándulni (pld a szomszédos várromhoz), érdemes a szurdok bejáratánál lévő táblát kitanulmányozni. Maga a szurdok nagyon szép, olyan ősi hatást kelt, mintha a Jurassic Park-ban tartózkodnánk. Szép sziklaalakzatok is találhatóak. Én sajnos nem tudtam (legalább is most) végig menni rajta, de ha még be tudom ütemezni, meg fogom tenni.
Összefoglalva: nagyon kis apart szurdok, szerintem megnézendő!