Ausztria, Zeillern, Schloß Zeillern, SzG3

Ausztria Zeillern

Ott-tartózkodás ideje: 2016. aug. 11.  (1 nap)

0 hozzászólás I 297 látogató olvasta. Rögzítve: 2016. nov. 19. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria  kastély  schloß_zeillern  zeillern

Amikor szokásom szerint meg-megálltam Amstettennél - elsősorban vasútfotózás miatt, bár az utóbbi időben elég gyenge volt a felhozatal - többször láttam, hogy ki van egy tábla téve, mely szerint nem túl messze van itt egy Schloß Zeillern nevű kastély. Most legutóbb be tudtam iktatni, hogy megnézzem. "Szokás" szerint ez is egy magánkastély, ami jelenleg szállodaként és konferencia központként működik. Maga a falu kb. 10 km-re van Amstettentől, ami igazán meg szokott lepni ilyen helyeken, hogy egyrészt a helyiségek abszolút rendben vannak, és amik ott vannak - jelen esetben ez a kastélyszálloda - működnek. Pedig ide csak úgy nem lehet beesni, direkt ide kell jönni. Amúgy a kastély valaha vízi vár lehetett, mivel a várárok egy része még meg van. Itt egy kellemes kis parkszerűséget alakítottak ki egy kis szigettel. Szokás szerint nagyon tetszik, ahogy a vizeket kezelik. A kastély valaha zárt belső udvaros volt, de az egyik sarkát elbontották, így az udvar szabadon hozzáférhető. Az elbontott torony helyétől nem messze néhány üvegvitrin található, szoborrá? átalakított - ilyen formában használhatatlan - hangszerek találhatóak. Az üveg nincs összetörve, legraffitizva. Ezt csak úgy megemlítem. Maguk a vitrinek valószínűleg azzal vannak összefüggésben, hogy a kastélyt 1988 óta használja az alsó-ausztriai Brass Music Association. Egyetlen furcsaság a vörös aszfalt burkolat és az ugyanilyen színű híd volt (a kis szigetre), de ez legyen az Ő problémájuk.