Csenge és Attila két keréken 27. nap

Szlovákia Hacava

Ott-tartózkodás ideje: 2017. márc. 15.  (1 nap)

0 hozzászólás I 398 látogató olvasta. Rögzítve: 2017. szept. 07. küldd el ismerősödnek
Pörgetjük is tovább túránkat. Még nem tudjuk elhagyni a szádelői részt, mert sok látnivaló van erre felé. Újra Tornán a vár alatti parkolóban kötöttünk ki autóval. Ma körtúra jellege lesz tekerésünknek, ha minden jól megy ide érünk majd vissza. Az idő nem volt tökéletes, kissé felhős, de még éppen belefért.

Ma kicsit jobban készültem geoládákból, rögtön itt a parkolóban van is egy. Bozótosban egy madáretetőnek álcázott jópofa ládikó volt. Következő 300 méterre volt, de sajna az nem lett meg. Aztán a közeli sziklás részen újabbat kerestünk. Már feladtuk mikor egy fa odúban megtaláltam. Sajna tabletemben ennyi energia volt, ennyit a jó felkészülésről. Vissza a kocsihoz mert sisakokat ott hagytuk, tabletet ki is tettem. Innentől nehezebb lesz geoládázni. Indulhatott a túra érdemi része. Be a faluba, megkerültük a várdombot és tekertünk Áj felé. Itt jött Csenge szokásosnak mondható - elfáradtam, nem bírok, pihenjünk, teker mint az őrült, éhes vagyok - színjáték néhány felvonásban. Ma kicsit túl tolta, mert én már fordultam vissza, hogy mára ennyi. Persze ilyenkor már teker normálisan. Áj faluban az angyal szoborhoz tekertünk egyenesen, ami már messziről látszott. Ez egy amerikai filmforgatásról maradt itt. Közel 10 méter magas volt. Itt is van geoláda, kerestük, de csak úgy vaktában. Nem is lett meg. Kezdődött az emelkedős szakasz. Falu végén már toltuk is kicsit. De jöttek a vízesések, ezekhez le is gyalogoltunk. Legalább hármat megnéztünk. Innen kicsit belassultunk, mert végig emelkedett az út. Tolás is volt bőven benne, főleg nekem néha két bringa is. De szép részen haladtunk, ha már minden kizöldül bizonyára még szebb lesz. Végre felértünk Ájfalucskába (Hacava). Falu elején volt egy kis pihenő, le is huppantunk 10-15 percre. Még volt kekszünk így falatoztunk is kicsit. Volt itt egy térkép, azon láttam azt az utat amit feltételeztem, meg olvastam is valahol, hogy átvisz a szádelői völgy felé. Mert itt volt az a pont ahol ha nincs átjutás, akkor visszafordulunk. Magassággal már nem volt gond mert a falu 650 méter magasan volt, és a környező hegyek sem nyúlnak 900 méter felé. Szépen végigmentünk a falun, sok régi faház volt itt, egy kettő nagyon szépen rendben is volt tartva. Mások sajna már dőlnek össze. Minden esetre ez egy nagyon érdekes kis falucska volt itt a hegyekben. Faluban bolt után érdeklődtünk, de ilyenkor sajna nincs nyitva, kutat szerencsére találtunk. Talán az út is meg van amin átjutunk a hegyen. Kicsit gyanús volt, mert azt mondták tavaly kavicsozták frissen, annak itt meg nyoma sem volt. Inkább sáros és füves volt. Csenge még egy hófoltot is megszemlélt közelről. Végig volt a völgyben is itt ott hófolt, de itt tudott oda menni teljesen. Erdei úton mentünk fel le, de itt már egészen sokat tudtunk tekerni, igazi nagy emelkedő már nem volt. Csenge egészen jól tolta itt a hegyi terepen. Nyoma sem volt a reggeli nyafinak. Sötét felhőket pillantottam meg a közelben, nem hiányzik egy eső még a mai napra. Itt fenn a hegyen azért már elég hűvös volt. Aztán végre eljött az ereszkedés ideje. Ha jól mér a strava, akkor 815 méteren voltunk legmagasabban. A lefelé menet sem volt leányálom. Néhol köves és tele levelekkel, de meglepően ügyesen jött utánam Csenge. Azt hittem soha nem erünk le a völgybe. Szerencsére a felhők nem jöttek közelebb. A völgyben már jobb út várt ránk, igaz nem mostanában aszfaltozták azt sem. Velem a hideg babrált ki, mert szó szerint lefagyott a kezem. Még jó hogy a gyereknek hoztam kesztyűt. Ma nem sok látogatója volt a völgynek, talán 3 emberrel találkoztunk, meg egy kerékpározni tilos táblával. Ma ennek nem volt jelentősége, gondolom azért van, mert néhol elég szűkös lenne a völgy gyalogosoknak meg bringásoknak egyszerre. Lent a parkolóban kényszerszünet, mert kezembe életet kell lehelnem. Fájdalmak közepette vissza is tért bele az élet. Innen már csak a kocsiig várt ránk 4-5 km tekerés. Már jóval kellemesebb volt a hőmérséklet és alig kellett hajtani a kocsiig is.

Ez a kis körtúra 33km-re sikeredett. Eljutottunk túránk eddigi legmagasabb pontjára is. A hűvös ellenére egy kellemes napot zártunk ma is. Bepakoltunk a kocsiba és irány haza.