Magyarország, Tata, Fényes forrás tanösvény, SzG3

Magyarország Tata

Ott-tartózkodás ideje: 2017. júl. 16.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 179 látogató olvasta. Rögzítve: 2017. júl. 18. küldd el ismerősödnek

Cimkék: béka  erdő  fa  fényes_források_tanösvény  kígyó  magyarország  mocsár  szitakötő  tata    virág

Végre egy hely (Mo-n), amely esetben bátran kijelenthetem, ezt mindenkinek látnia kell.
Most hétvégén a hónom alá csaptam Lilit és a lányommal hármasban elmentünk ide. A légi képek alapján nem igazán tudtam, hogy mit is fogunk kapni, de reménykedtem és nem csalódtam.
El kell menni a strandig és ott letenni a kocsit. A strand bejáratánál balra kell elmenni, kb 100 m az egész. Itt egy fogadóépületben megvehetjük a jegyeket és már kezdődhet is a túra. Az út az épület mögött kezdődik, el sem lehet téveszteni. Innen kb 200 m-t kell megtenni a kiépített járdán, és ott található egy elágazás. Én azt javasolnám, hogy jobbra kell menni (pontosabban egyenesen), így a legjobb részt a végére hagyjuk (igazából az egész egy jobb rész). Elérjük a nagy tavat, itt aztán van minden, víz, tavirózsa, kígyó, béka (szó szerint). Itt elég sok időt el lehet tölteni a sok látnivaló miatt. Ha eljutunk a legtávolabbi pontig, ott egy kis ügyességi tó van, itt át lehet csónakkal menni a túlpartra, kézi erővel áthúzva magunkat. Van egy függőhíd is, innen meg lehet csodálni a tófeneket a szép tiszta karsztvízben. Innen eljuthatunk a - szerintem - a legjobb részhez, a bugyborékoló tóhoz. Itt van egy kilátó és a vízből összevissza törnek fel széndioxid buborékok. Az egész területen tobzódnak a zöld különféle variációi. A színekhez még egy adalék: itt láttam először karmazsinvörös szitakötőt.
Igazából erről ennyit, ezt látni kell, ezért vannak a képek.

somló Somlói borvarázs
 ?A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebb egy pohár bor mellett.? ?...
mór Borozzunk Móron!
Ha MÓR, akkor BOR! Ha október, akkor Móri Bornapok! Nem is lehet ez másképp, mint sok éve már. Az...