Egy vasútfotós kalandjai - Klasszik Csörgők nyomában a 80c vonal

Magyarország Olaszliszka

Ott-tartózkodás ideje: 2017. júl. 29.  - 2017. júl. 29. (1 nap)

0 hozzászólás I 443 látogató olvasta. Rögzítve: 2017. szept. 14. küldd el ismerősödnek
Mai napot Roland barátom uticélja határozta meg. Mivel a környéken fotózik, egy napot én is vele tartok. A Szerencs Sátoraljaújhely vonalon fogunk fotózni, elsősorban klasszik Csörgőket.

Roland reggel 4.41-s vonatot szemelte ki. Nekem ez kilőve, mivel előző napom is elég fárasztó volt. Abban maradtunk én egy későbbi vonattal majd utána megyek.

Ennek megfelelelően én a 8.41-s vonattal indultam, ez azért már sokkal barátibb időpont. Miskolcon sok időm van a csatlakozásig, addig boltban bevásároltam. Hallom az állomáson indul a Nyíregyházi személy, ha odaérek elmegyek ezzel. Pont odaértem, már intett a kaller a vezérnek. Gondoltam Szerencsen fotózok addig. De sajna szinte üres az állomás, csak tehervagonok. Az Újhelyivel mentem tovább. Roland útközben felszállt erre a vonatra. Olaszliszkáig mentünk. Itt pont félóránként jönnek a személyvonatok. Csinálhattuk a fotókat, köztes időben meg sztorizgattunk. Eszünkbe jutott a két évvel ezelőtti eset, itt hívtak ránk rendőrt, hogy fotózunk. Ma sokkal békésebb volt itt, nyugodtan fotózhattunk. Roland vagy 3 órát tervezett itt, én nekem hamarabb volt mehetnékem. Egyik vonattal én egy megállót odébb mentem. Szerencsém volt, mert pont van itt egy bolt és mikor beléptem akkor fordították meg a nyitva táblát. Vettem üdítőt és némi kaját. Igyekeztem is vissza mert hamarosan jön a vonat és jó fotót lehet csinálni nyílt vonalon. Fotózás után futottam is a vonat után, hogy felszálljak. Újra Olaszliszkán Rolanddal. De mondtam neki jó fotót lehet készíteni, így következő vonattal mindketten vissza Bodrogolasziba. Kinéztük az árok túloldalán a fotós helyet, mikor már láttuk a vonatot át is mentünk. Ahogy léptem át a cipőm beleragadt a nedves részben. Azt vettem észre bal lábamon zokniban lépek. Kimentettem a cipőmet, aztán gyorsan fotós pozícióba. Majd gyorsan a vonat után vissza, de Roland annyira a vonat végét figyelte, hogy most ő lépet bele a nedves részbe. Neki szorosabb volt a cipője, rajta maradt, de jóval sárosabb is lett. Röhögve szálltunk fel a vonatra. Mire jött a kalauz még nem sikerült abba hagynunk. Türelmesen megvárta, majd nem adott jegyet mert nem volt kapcsolata. Bodrogkeresztúrig mentünk, ott fotózunk tovább. Sok idő van a következő vonatig, elmentünk kutat keresni. Némi gyaloglás után találtunk is. Mostuk le a cipőnket, én még egy zoknit is mivel ahogy kiléptem belőle sáros lett a talpa. Kimosott zoknim feltűztem a hátizsákomra, hogy száradjon. Az állomáson meg is kérdezte egy néni, hogy ez most a divat, egyik lábon zokni másikon meg nincs :) Én megint odébb vonatoztam kicsit, mert ahogy jöttünk Szeginél láttam egy kis kilátót. Jó fotó reményében vonatoztam vissza. Állomásról egyenesen a kilátó felé, de kertek végében kötöttem ki. Inkább kimentem az útra és onnan közelítettem. Meg is találtam, de sajnos magánterületen van, így ugrott a fotózás a kilátóból. Séta vissza az állomásra.Van itt szemben egy elhagyott kémény, mivel van még bőven időm a vonatig elindultam megnézni. De nem egyből visz oda az út, rátaláltam merre kell menni, de mivel elég nagy kerülő majd vissza jövök egy másik vonattal, vagy akár Rolanddal. Az állomáson volt egy öreg almafa, pont érett. Nem ezek voltak a világ legszebb almái, de jól esett pár falat belőle. Itt nem tudtam jó fotókat csinálni a vonatról, árnyékol a domboldal. Hívtam Rolandot, de őt annyira nem érdekelte a kémény. Viszont az már igen, hogy felszáll a vonatra és Mezőzomboron fotózunk tovább. Mivel itt személyvonatokon kívül semmi nem jár ma, ott meg azért több a lehetőség más vonatokra. Így is lett, még a nap állás is belefért szűken. Egy IC hamarosan jött is, na meg a vasutas néni. Mára is megvan az okoskodónk. Van-e engedélyünk fotózni? - kérdezte. Nincs, de nem is kell - válaszoltuk. Hát bizony kell, de megkérdezi a főnökét is - okoskodott tovább. Próbáltuk lebeszélni ne fussa a felesleges köröket, de elég makacsnak tűnt. Ennek ellenére nem jött elő újra. Következő vonattal elmentünk Szerencsig. Ott is fotózgattunk kicsit, de nincs igazi téma. Mára ennyi lesz a fotózás.

Jó napot zártunk, mert 6 különböző Csörgő akadt lencsevégre. Sok csak vendégségben van ezen a vonalon közülük. A 9 óra utáni vonattal értünk vissza Barcikára.

tokaj Bor-kő túrák Észak-Magyarországon
A hűvösebb idővel se maradjatok otthon, ilyenkor is sok lehetőség vár benneteket a szabadban....
hotel Új hotel nyílt Hollókőn
A régió turizmusa szempontjából mindig jó hír, ha minőségi hotel nyitja meg kapuit. Külön öröm,...