Szlovákia, Spiąský hrad (Szepes vára), SzG3

Szlovákia Szepesváralja (szlovákul Spiąské Podhradie

Ott-tartózkodás ideje: 2017. aug. 06.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 638 látogató olvasta. Rögzítve: 2017. aug. 29. küldd el ismerősödnek

Cimkék: burg  spissky_hrad  szepes_vára  szlovákia  vár  várrom

Erre a várra ráment két napunk, mivel amikor először voltunk itt, akkor a város felől akartuk megközelíteni, de onnan nagyon meredeknek tűnt és a feleségem nem akart onnan felmászni a várba. Aztán este elgondolkodott a dolgon és azt mondta, szeretné megnézni, de találjak jobb feljárót. Megnéztem a térképet és az látszott, hogy a másik oldalról is meg lehet közelíteni a várat, sőt ott van magasabban is egy parkoló. Azt viszont nem tudtuk, hogy Szlovákiában minden hónapban van egy nap, amikor sok látványosságot ingyen lehet megnézni. Mi pont belecseppentünk ebbe. A tömeg hatalmas volt és már a parkoló leágazása előtt le kellett állni, mert tele volt a felmenő út és a parkoló is. Szerencsére az egyetlen olyan helyre tudtunk parkolni, ahol végig árnyék volt. Innen elég sokat kellet gyalogolni a várig, ráadásul az egész út legmelegebb napja volt. A vár közép-Európa legnagyobb vára és nagyon látványos. Jelenleg is folynak helyreállítási munkálatok, így nem lehet mindenhová bejutni. Nem csak romok vannak itt, hanem egyes termekben kiállítások is találhatóak. A fegyvertárban két fiatal nagyon kellemes zenét játszott (filmslágerek feldolgozásai). A várkápolnát is helyre állították. A nyílt nap miatt mindenféle bemutatók, vezetések, stb. voltak a vár területén. Miután a környék egyik legmagasabb pontján helyezkedik el, nagyon jó a kilátás minden irányba. Fel lehet menni a toronyba is, onnan a legjobb a kilátás. Ez is bakancslistás hely volt, itt is most jártam először. Mindenképpen megnézésre javaslom!