Erdély határán...

Románia

Ott-tartózkodás ideje: 2015. júl. 01.  - 2015. júl. 15. (14 nap)

0 hozzászólás I 1 112 látogató olvasta. Rögzítve: 2017. szept. 15. küldd el ismerősödnek
avatar cobranco Beszámolója

Cimkék: barcarozsnyó  biciklitúra  brassó  cobranco  déli-kárpátok  erdély  fogarasi havasok  gyalogtúra  kalandtúra  kárpátok  kerékpártúra  koponya-hegység  olt  sport  törcsvár  törcsvári hágó  transalpina  transfogaras  túra  túravideó

A "Kárpát-koszorú" híres-hírhedt hágóinak,szurdokainak, meghódítása egy 8 napos kerékpártúra keretében,egyedi kommentárral.6.rész: Erdély határán

Útvonal:
Dragonslavele-Rucar-Damvovitei-Dambovica-kanyon/Cheile Dambovicoara/-Pestera Dambovicoara-Králykő hegység-Pasul Giuvata/Bran-hágó 1290m/-Drumul Carului-Törcsvár/Bran-kastély/-Barcarozsnyó/Rasnov/-Cristian-Brassó/Brassov/....Szászsebes

Túrabeszámoló:
Eljött az utolsó nap reggele, Brassó a végcélunk bringával.Előtte még egy kis városnézés,ami valójában kimerült a vár megkeresésével,amit ugyan megtaláltunk,nem volt nehéz,mindenhonnan lehetett látni,de az odatalálást némiképp nehezítette a sok egyforma egyen sváb ház.A főtér feltúrva,irány észak,azaz Brassó
.Bár még korán van,óriási a hőség,fülled az idő,valószinűleg estére jön a hidegfront.Tudják is ezt a helyiek,mindenki a földeken serénykedik.

Forgalmas úton érjük el a várost. Egy helyi bringás elnavigál minket a vasútállomásra, ahol Cobranco a jegyvásárlás rejtelmeivel ismerkedik,én üditő után nézek.Van még egy kis időnk,adja magát a városnézés.Nem egyszerű,óriási metropoliszról van szó.Az óvárost keressük,szerencsére megint akad egy bringás.Hatalmas parkokon vezet keresztül,míg végre megvan a történelmi óváros.Előszőr levadásszuk a nagy Fekete-templomot,ami nemcsak a hatalmas mivolta miatt messziről látszik,hanem az korábbi tűzvésznek köszönhetően tényleg fekete,és a vakító napsütésben kirí az épületek közül.Aztán egy körbefordulás a /nem kis/szász-jellegű főtéren,majd a sétáló utca forgatagában,ismét valamiféle közparkban vagyunk.Nagyon impozáns,tele műemlék épületekkel,és ami nekem nagyon meglepő volt,mind remekül fel volt újítva.

A tényleges kerékpártúra itt végetért,de még hátravan egy feladat,a vonatozás.Nagyjából 250km Erdély déli lábánál nyugati irányba.A vonat elég lassan döcög,de ez már nem a mi gondunk,tekerni nem kell.Időközben nyugat felöl megérkezik a hidegfront is,de ez se a mi gondunk,fedél van a fejünk felett és még haladunk is,igaz csigatempóban.A Szászsebesi leszállást majdnem elpasszoljuk,Cobranco leugrik a vonatról integetve,míg én megpróbálom lecügölni a bringákat,a már majdnem induló vonatról .A városban még hátravan néhány kilométer az autóig,ami ugyan nem túl sok,de arra mindenképpen elég,hogy egy futó zápor szétáztasson bónusz ajándékként.Az autónál semmi meglepetés,ami ilyen esetekben pozitivum,minden a helyén, felrakjuk a cuccainkat és indulás haza .

Összefoglalva,ismét egy remekül sikerült túrán vagyunk túl, a táj szépsége örök emlék marad,a feladat és annak teljesítése igazi kihívás volt.Erdély a legtöbb magyarnak többet jelent egy tájegységnél,élmény volt itt túrázni.
Köszönet Cobranconak a remek útitervért,és a most is/mint,mindig/ tökéletes időzítésért.

Mikor e sorokat írom,gondolataim már 2016.nyarán járnak,készülnek a tervek….talán valóra is vállnak.