Westie-vel a Fertő tó körül

Ausztria

Ott-tartózkodás ideje: 2017. júl. 15.  - 2017. júl. 17. (2 nap)

0 hozzászólás I 473 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. jún. 21. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: fertőrákos  fertőtó  kerékpár  rust  sopron

Immár 3 éve egy borzasztó helyes és szeretnivaló kis lény "anyukája" és "apukája" lettünk, és mivel a gyerekeink életkora is elérte mindnél a húszat, ő tényleg olyan, mintha a kisgyerekünk lenne. Külföldi repülős útjainkra ugyan nem tud elkísérni minket, de most már úgy tervezzük az autós kiruccanásunkat, hogy ő is beleférjen. Így alakult, hogy a születésnapomkor immár hagyománnyá vált (nem kérek semmit tárgyi ajándékot, inkább a közös élményeket gyűjtöm) 3 napos utazásunkkor, hogy kutyabarát szállodát kerestünk és olyan programokat, ahol ő is velünk van. Sopronban találtam is egy kellemes hotelt, ahol szívesen látták Teót is, így itt volt a bázisunk, innen indultunk a túráinkra. Az első napon Sopronban csavargásztunk egy sort, aztán felmentünk az erdőn keresztül a Károly kilátóhoz, de addigra igencsak beborult, vihar volt készülőben. Lefelé nem is úsztuk meg, egy kissé mi is eláztunk. Féltem is, hogy mi lesz az elkövetkező 2 napban, de reggelre mintha nyoma sem lett volna az esőzésnek. Egy bőséges reggeli után nekivágtunk az első kerekes napnak. Sopront elhagyva a Tómalom fürdőnél szereltük össze a bicajokat és indultunk Fertőrákos majd Ausztria felé. Csoda idő lett, hétágra sütött a nap. Mivel nem az volt a cél, hogy fejvesztve tekerjük, ezért Mörbichben a parti részen is megálltunk és Rust kis óvárosi részében is szétnéztünk. Utunk szőlőtőkék és napraforgó táblák mentén haladt, csodaszép kék ég és felhők pettyezték az eget, festeni nem lehetett volna szebbet. Jó pár település mellett elhaladtunk, egészen Breitennbrunn-ig, ahol úgy gondoltuk, hajóra szállunk, hisz a teljes tókerüléshez már nem volt időnk és energiánk sem. Csodák csodájára a hajón amivel átmentünk Podensdorfba magyar személyzet volt és egy westie kutyus a kapitánynak, aki pont úgy nézett ki, mint a mi kis Teónk. Rengetegen hajóznak kerékpárral így a be- és kiszállás is időigényes, félő volt, hogy a Podersdorf - Rust között járó utolsó hajót nem érjük el, de ott meg aztán még többen voltak, így bőven voltidő az átszállásra. Sőt, 2 hajót is indítottak, mert annyian voltunk. A hajózás is szuper volt, egyszerűen lélegzetelállító a tó, a kilátás, a színek, a fények, de szerintem a fotók magukért beszélnek. Persze még a hajón való megpihenés után volt egy kis etap, amíg az autóig visszatekertünk, jól el is fáradtunk mindannyian. Másnap kicsekkolás után az autóval Podersdorf-ba mentünk, ott parkoltunk le és indítottuk az aznapi túrát. Az idő szerencsére a tegnapival vetekedett, így ma a fürdésre is koncentráltunk. Kellemes fürdőhely amúgy, hosszú strandrésszel (persze kutyával tilos volt bemenni), kempinggel, klassz nyaralókkal, kertekkel. Eltekertünk mindkét irányba is, az egyik irányba egészen Neusiedle am See-ig ott pihentünk egyet, de sajnos szabadstrandot, ahol a kutyussal tudtunk volna strandolni nem találtunk. Így egy B terv jött, vagyis visszatekerve Podersdorfba, béreltünk egy vízibiciklit, ahová Teót is felengedték, azzal mentünk ki a nyílt vízre és ott már ő is tudott egy kicsit pancsolni. Na meg mi is rettentően élveztük a vizet, ami fantasztikus volt, éppen jó hőfokkal. De sajnos minden jónak vége szakad egyszer, így a mi kis álomhétvégénknek is. Hazafelé azért megálltunk Halásziba a már két évvel ezelőtt letesztelt halászcsárdába egy finom vacsorára, aztán pedig indulás volt Budapestre, vissza a hétköznapokba. Mozgalmas és színes hétvége volt, városnézéssel, egy kis túrázással és 90 km kerékpározással.
Mikeve kapcsolódó élménybeszámolói: