Magyarország, Pomáz, Holdvilág-árok, SzG3

Magyarország Pomáz

Ott-tartózkodás ideje: 2017. okt. 03.  - 2017. okt. 03. (1 nap)

0 hozzászólás I 496 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. júl. 07. küldd el ismerősödnek

Cimkék: gorge  holdvilág_árok  Hungary  la_hongrie  magyarország  pomáz  szurdok  ungarn

A Szurdok nevű helynél már írtam, hogy sokan csak a Holdvilág-árkot ismerik és nem mennek el a Szurdokba. Most a Holdvilág árkot mutatom be. A budapestiek szerencséje, hogy nagyon közel esik oda ez a szép hely. Ahogy elhagyjuk Pomázt, kb 3-4 km után egy kórháznál kell jobbra letérni (egy kis híd után rögtön, nincs jelzés). Ott le is kell rakni a kocsit. A mostani hétvégén a nagyon szép idő miatt tényleg sokan kijöttek, már az úton is álltak, így hétfőn jöttem el ide a lányommal, gyakorlatilag senki nem volt. A Holdvilág ároknak az az egy problémája, hogy szinte fényképezhetetlen, annyira be van nőve növényekkel (ellentétben a Szurdokkal), valamint szinte teljesen zárt a lombozata is, alig jut be fény ( e miatt fakóak a lenti képek). De legalább valami fény leszűrődött a ritkásabb lombozat miatt. De ahogy felfelé tekintünk, azonnal megjelennek a színek! Most a létráig mentünk el, ez a legszebb része az ároknak. Az is fontos tudnivaló, hogy esőzés után néhány napig nem érdemes erre jönni, mivel iszonyúan csúszik néhány szakaszon, szinte járhatatlan.
Mi rendszeresen kirándulunk mindkét helyen (Szurdok, Holdvilág árok), de csak most tudtam valamire való képeket itt készíteni.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...