Magyarország, Mosonmagyaróvár, SzG3

Magyarország Mosonmagyaróvár

Ott-tartózkodás ideje: 2016. júl. 18.  - 2016. aug. 04. (17 nap)

0 hozzászólás I 337 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. júl. 11. küldd el ismerősödnek

Cimkék: folyó  lajta  Magyarország  Mosonmagyaróvár  múzeum    vár

Mosonmagyaróváron többször átmentem már, elsősorban a határon idönként megjelenő tumultus miatt. Nagyon sokszor meg sem álltam, mivel nem sok látnivalót találtam itt. Azért két dolgot találtam itt:

1. a Hanság Múzeum
2. a Vár

A várról már István király korában is említést tettek (persze csak földvár volt még csak). Az egy igen érdekes a történetében, hogy a várvédők többször kapituláltak egyetlen ágyulövés nélkül az éppen aktuális ostromlóval szemben. A XVIII. századra elvesztette katonai jellegét, a belsővárban 1818-ban egy gazdasági akadémiát helyeztek el. Ennek lett a jogutódja a jelenlegi használó: a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kara. a vár körül kellemes park található egy szép nagy és kultúrált tóval. A vár mögött folyik el Lajta.

A másik a Hanság múzeum: Ez a főút mellett található, jól meközelíthető. Amikor ott voltam, éppen zárva volt. Maga a múzeum elég sok mindennel foglalkozik: helytörténet, képző- és iparművészet, néprajz, régészet, fotótár, könyvtár. A külseje rendezettséget mutat.

Szent_Márton Szent Márton-napi Országos Nagyvásár
2016. november 5-6-án rendezik meg a Szent Márton napi Országos Nagyvásárt Szombathelyen, a Vasi...
Harrer Érmes csokicsodák Sopronból
Négy arany- és két ezüstérmet nyert az International Chocolate Awards kelet-európai regionális...