Csenge és Attila két keréken 35-36. nap

Magyarország Poroszló

Ott-tartózkodás ideje: 2018. júl. 09.  - 2018. júl. 10. (1 nap)

0 hozzászólás I 234 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. nov. 24. küldd el ismerősödnek
Akkor nem váratjuk tovább a Tisza-tavat. Korán keltünk, hogy a 6.47-es vonaton már rajta legyünk. Mónika és Bence csatlakozott még hozzánk ezen a két napos túránkon. Kettő átszállással jutottunk el Tiszafüredre, tó kerülő túránk kiinduló pontjára.

Itt bele is fogtunk a túrába. Gyorsan letudtuk a Poroszlóig vezető utat, ami sajnos a 33-as számú főúton is vezetett. De innentől már csak az aszfaltozott gát vár ránk. Kicsit még várni is fog, mert bementünk a Poroszlói Ökocentrumba. Itt egy közel két órát töltöttünk. Talán az akváriumok és a szarvasok etetése volt legjobb. De sok más érdekesség is várt ránk. Innen újra nyeregben, igaz nem egy nagy távot kellett tekernünk Sarudig. Ide terveztük mai strandolásunkat. Sajnos az idő kezdett esőre állni, sőt mi több esett is kicsit. De a gyerek már mentek volna be a vízi játszótérre. Kicsit vártunk, de had menjenek, mert semmi nem utalt arra, hogy hamarosan kisüt a nap. Élménygazdag órát töltöttek el a vízi játékokkal. Sajnos mi nem fürödtünk, mert nem adta az idő. Neki fogtunk hát egy hosszabb tekerésnek, hogy eljussunk mai szállásunkra Abádszalókra. A gáton már igazán kellemes volt tekerni. Kiskörén tartottunk szünetet a gátnál, de itt már kezdett cseperegni az eső. A hídon még átjutottunk, de egyre jobban kezdett esni. Egy fa alatt várakoztunk, de csak romlottak esélyeink. Vissza kell menni a gát túloldalára ott találunk fedett helyet. Már egészen jól esett, de szerencsénk volt, mert a halaknak kiépített gátnál, volt egy kis fedett rész. Nem mi voltunk itt az elsők, páran várakoztak már itt. Egy üvegfalon keresztül nézhettük az itt úszkáló halakat, de ez nem kötött le minket, több mint egy órán át. Volt egy fiatal pár akik vagy félóra várakozás után leptek meg minket. Miután közölték hamarosan nem el az eső így esőben indulnak neki a 10m-re parkoló autójukhoz. Egy másik családdal osztoztunk a reménykedésben, hogy majdcsak eláll. Közelünkben több helyen egészen jól alakultak a dolgok, de felettünk makacsul ott voltak a felhők. Itt a gátőr néni már osztogatta nekünk a kukás zsákokat, hogy amit tudunk védjünk meg. A másik család végül egy megállított autóval eltudott menni, már csak mi vártuk a csodát. De lassan jön az idő, amikor indulni kell, mert ránk fog sötétedni. Táskáink becsomagolva várták az indulást. Volt egy pont mikor elcsendesedett, jobb alkalom híján neki vágtunk. Szép csendesen esett végig, de egészen jól megúsztuk a dolgot. Szállás adóink is türelmesen megvártak minket. Mikor megláttam őket, átfutott az agyamon, valamit elhibáztam. Kívülről a ház sem mutatott semmit. Viszont ez után kellemes meglepetés fogadott minket, egy hangulatos belső várt ránk, és a tulajok is nagyon kedvesek voltak. Vagyis volt egy aki mindent intézett, másik volt Gilda, ő nevén volt a szállás. Igaz ő már kicsit "inbolygón" volt, valszeg nem a Pepsi Colától. Vacsora kezdett égető gond lenni, mert kajánk nulla és hamarosan 9 óra. Egy boltnál megálltunk ide felé, de kenyérnek már nyoma sem volt. Gilda is segítőkész volt, hoz át nekünk harapni valót. Nem messze innen volt egy étterem, de mire odaértünk pont bezártak. Többiek vissza a szállásra én mentem esőben kaja után. Tekerés befelé a városba, egyszer csak egy pizza sütő és dolgoznak ezerrel. Volt ablaka az utca felé, nyitva, királyság. Kérdeztem itt lehet pizzát rendelni. Igen - válaszolták. Akkor kérnék. Majd holnap 11 órától - jött a lesújtó válasz. Már sok a megrendelésük, mert fizu volt és már alapanyaguk sincs. Bevetettem a gyerekeket is, de nem hatott rájuk. Nincs más gyorsan eljutni még 9 előtt a Pennybe. Max 10 perccel zárás előtt toppantam be. Hamburgerzsemlét tudtam venni meg hozzá felvágottat, de kényszer nagyúr. Vettem még pár apróságot és irány a szállásra. Ettük amit hoztam, már mindenki nagyon éhes volt. Utána jöhetett egy kellemes zuhany, már nem az esőtől. Majd mentünk mindannyian aludni.

Én nagyon jót aludtam, kipihentem ébredtem. Készen arra, hogy folytassuk túránkat. Az időjárás nem volt kifogástalan, de már annak is tudtunk örülni, hogy nem esik. A tulajokat nem értük el, tagnapiak láttán valszeg bulira ment a lóvé.

Mindegy mi azért elindultunk. Egy boltnál feltöltöttük készleteinket. Ahogy indulunk el, Mónika meglátta Gildát bicajozni. Aki lazán közölte, hogy este nagyon bebaszott, most a józanodás reményében bicajozik. Legalább a kulcs helyét tudtuk vele közölni. Irány a gát és folytattuk utunkat Tiszafüred felé. Mára már leginkább csak tekerés maradt, a tegnapi volt a mozgalmasabb nap. Az Abádszalóki standon meg is álltunk, egy padra ültünk gyönyörködni a tóban és eszegetni közben. Néhol még tartottunk kis fotó szüneteket, de így is korán Tiszafüredre értünk. Úgy számoltuk ki, a vonatig legyen időnk még ebédelni. Találtunk is egy megfelelő éttermet. Időben érkeztünk az állomásra, vonatoztunk haza.

Első napunkon 45km-t, míg a második napon 30km-t tekertünk a túrán, de némi km még itt ott összejött hozzá. Legközelebb innen a Tisza-tótól folytatjuk dél felé a túránkat.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói:

kritika Bemutatjuk Önnek: halászlé Tinder
A szabály egyszerű! Ha falná amit lát, húzza jobbra, ha nem szívesen enné meg, balra vele. Jól...
kritika Általános halászlé körkép és tapasztalat
Végére ért a cikksorozatunk, és aki velünk tartott, abban azért csak kialakult egy kép, hogy...