Lengyelország, Kłodzko, Minieuroland, SzG3

Lengyelország Klodzko

Ott-tartózkodás ideje: 2018. júl. 28.  - 2018. júl. 28. (1 nap)

0 hozzászólás I 596 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. aug. 13. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Kłodzko  Lengyelország  Minieuroland

Ezt a helyet is az GoogleMaps gondos átkutatása után találtam. Ha már Kłodzko (főleg az erődrendszere) már másodszor marad ki, legalább ezt megnéztük. Igaz erősen a város határában van, egy szántóföld közepén, ahogy a térképen is látszik. Az első pozitívum az ingyenes parkoló. A második maga a Minieuroland, amely nekem inkább egy csodálatos virágos kertnek tűnt, amiben makettek is találhatóak. Ez persze nem csökkenti a makettek értékét (igen gondos kivitelezés!), azonban a park szépsége néhol elvonja a figyelmet róluk. Amúgy ez nem olyan nagy baj, a lényeg, hogy jól érezze magát az ember. És így is van. A makettes területen kívül természetesen van itt egy szép nagy gyermek játszótér, két pihenő hely hinta fotelekkel (árnyékolva), van büfé is, elfogadható árakkal (ugyanannyi mint kint) és nyoma sincs a bazárosodásnak. Az is egy szimpatikus dolog, hogy az egész területen elhelyeztek olyan tárolókat, amelyek elsőre szemetes kosaraknak tűnnek, de azokban található egy csomó napernyő, amit ingyen lehet használni és amikor már nem kell, bele kell tenni egy ilyen bödönbe. Maga a napernyő fehér egy, a helyre utaló logóval. A bejáratnál lévő ajándékboltban használatlan állapotban meg is vásárolható. Szerintem legalább 2 órát rá kell szánni, ha van gyerek, akkor talán még többet is. Pazar!