Csehország, Nové Město nad Metují, SzG3

Csehország Nové Mesto nad Metují

Ott-tartózkodás ideje: 2018. aug. 01.  - 2018. aug. 02. (1 nap)

0 hozzászólás I 359 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. szept. 17. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Csehország Nové_Mesto_nad_Metují kastély templom kastélypark

az árok, amelyet a Jurkovič híd hidal át (itt hozzák le a magasságot a függő kertekkel). Ide is lesétáltam és mivel már eljött az este (a kék óra), igyekeztem néhány szép éjszakai képet csinálni. Amikor visszatértem a főtérre, egy érdekes dolgot tapasztaltam. Már sötét este volt, de a főtér tökéletes sötétségbe burkolózott. A közepén áthúzódó országos főúton közlekedő autók lámpáin kívül nem volt semmi fény. Még az árkádok alatti világítás sem volt bekapcsolva, csak néhány üzlet világítása égett halványan. Megnéztem, tényleg nem voltak lámpaoszlopok a téren. Ez egy kicsit furcsa volt. A sziklanyúlvány körül szép sétautak vannak (főleg lent, a patak szintjén). Az alsó részek kertváros jellegűek. Itt még annyit szeretnék megjegyezni, hogy a cseh városokkal az a "baj", hogy a történelmi mag általában kicsi (sokszor csak a főtér körüli házak, vagy esetleg még egy házsor kifelé), viszonylag egyformák - főtér, templom, szép házak, városháza, esetleg a kastély is itt van - tehát egy idő után egy kicsit egyformák. Ezt nem azért mondom, hogy sajnálni kellene engem, hogy ilyeneket kell néznem, csak tényszerűség miatt: egy hosszabb kirándulás után a sokadik város után már azért nem lelkesedik az ember olyan nagyon (olyan ez mint ha az ember a tizedik székelykapu után a tizenegyediket látja, már nincs annyira oda a dologért). Egy jót lehet sétálni, a kastély is szép, tehát úti célnak jó, de mi már a 7. - 8. napon voltunk és igen sok mindent láttunk már a nyaralás alatt (nem egy pihenős nyaralás volt).