Csenge és Attila két keréken 37. nap

Magyarország Kisköre

Ott-tartózkodás ideje: 2018. szept. 16.  - 2018. szept. 16. (1 nap)

0 hozzászólás I 404 látogató olvasta. Rögzítve: 2018. dec. 14. küldd el ismerősödnek
Ma kellemes bicajos idő volt, 10 körül elindultunk, hogy folytassuk túránkat a Tisza tótól. Elkocsikáztunk Kiskörére, ami nincs is már olyan közel. Kocsit letettük egy parkolóba a közelben volt egy étterem. Így kajával indítottunk. Utána jöhetett a tekerés.

Közel 1 óra volt mire bicajon voltunk, de legalább már tekerünk. Erre már nem vagyok ismerős, amit a google-n kinéztem utat, afelé próbáltunk haladni. Szerencsésen rá is futottunk a Tisza gátjára. Ha minden jól megy ezen tekerhetünk ma végig. Szépen haladtak is a km-ek, sok látni való nem szabdalta utunkat, ennek ellenére jól esett tekerni. Csenge még a történelem leckét is felmondta útközben vagy háromszor, meg a növényekről is amit most tanultak. Két nagy kémény került a látószögünkbe, ezt bizony közelebbről is megtekintettük. Vízműnek valami régi épülete volt, szépen rendben tartva. Két kutya somfordált felénk, de szerencsére nem merészkedtek közel. Tovább a gáton de hamar belefutottunk egy gátfelújításba. Fel volt szedve az aszfalt, szerencsére elég jól tudtunk tekerni a földúton is. Bár Csengének picit rosszabb volt az országútival, de szerencsére pár száz méter volt az egész. Tiszasüly mellett haladtunk el, pár fotó erejéig meg is álltunk. Ezen a részen már több fotózni való akadt. Kőteleken egy hosszabb pihenőt is tartottunk a közeli parkban. Itt már kinéztem mai végállomásunkat, mert négynél tovább nem akarunk tekerni, mivel a kocsihoz is vissza kell jutni utána. A következő falu pont megfelelő távolságban van, így Nagykörű lesz mai végállomásunk. Mire oda értünk pont 40 km-t mutattak a kilométerórák.

Kicsit kerestük merre hogyan tovább. Itt van komp, de az kiesik, mert utána nincs falu, bicajt nincs hová letenni, pedig ott könnyebb visszajutni a kocsihoz. Marad ez az oldal, igaz itt kicsit kacifántosabb a történet. Eltekertünk a falu végére, addig egy kocsi nem ment el mellettünk, nem jót sejtetett. Egy férfi kint beszélgetett a ház előtt, őt kértük meg, hogy betegyük az udvarba a bicókat. Ezt hamar megbántam, mert kutyák voltak az udvarba, meg a faszi is kicsit kapatos volt már. Na mindegy ez már így marad.

Indulhatott a stoppolás, már ha jön egyáltalán valami. S lőn csoda pár perc múlva jött is egy vw pickup, ami meg is állt. Nem volt szerencsénk mert Szolnok felé megy, de rendes volt mert tett egy kis kitérőt velünk a következő faluig. Itt sétáltunk kicsit mire egy melós kisbusz felvett minket, igaz csak ketten voltak. Nem is az a gond, hogy nem vesznek fel, hanem az hogy nincs erre forgalom. Ők sem sokáig vittek, mert más irányba mennek, innen Kisköre nagyon kiesik, jó nagy kerülővel jutunk majd el oda. Magyarázta, hogy jobban járunk, ha a gáton stoppolunk arra közelebb. A baj csak az, hogy ott sok autóval nem találkoztunk. A gátnál tettek ki, de itt hamar meg volt a válasz a kis forgalomra. Ahogy kiszálltunk meg is láttam a sorompót, amire már emlékszem is, hogy zárva van. Az oka is megvan a gátújítás. Igy marad a körbe stoppolás. Itt egy Suzukis pár vett fel minket. Amilyen út itt következett, ilyet talán utoljára Romániában láttam. Gödör gödör hátán, hogy én erre, hogy jövök majd vissza, hogy ne verjem oda a felnit, az jó kérdés. A srác is valahol felment a gátra, majd földút és úgy került ki egy részt. Jászkisérben elváltak útjaink, ő is másfelé haladt mint mi. Itt aztán egy komoly séta várt ránk, több km-t gyalogoltunk mire felvett egy Opeles. Csak kocsikáztak a haverjával, nem is mentek sokáig. De ők is megszántak minket és miattunk elmentek Pélyig. Már kezdtünk kicsúszni az időből, az már biztos, hogy értelmes időben nem jutunk haza. Hiába sétáltunk ki a falu végére, autó is csak 10-15 percenként jött és még az sem vett fel. Már a buszt is nézegettük, de az sem érinti Kiskörét. Kitenne az elágban, de ott meg senki földjén vagyunk és kezd lassan szürkülni. Így visszasétáltunk a faluba. B tervet kellett kitalálnom, mert könnyen itt ragadunk Pélyen. Már bánom, hogy a két srácnak nem ajánlottam fel vigyenek el minket, kifizetem a benzint, biztos elvittek volna. Itt nem messze a ház előtt állt egy kocsi, emberünk meg az udvarban. Megkérdeztem nem-e vinne el minket, mert már csak ez az opció maradt. Sajna nem, a fiáé a kocsi. Ahogy visszaértünk falu belsejében a buszmegállóban még tanácstalankodtunk kicsit, aztán elindultam arra ahol több autót látok a házak előtt. Hátha valamelyik elvisz minket. Becsengettem az első helyen, egy fiatal asszony jött ki. Vázoltam neki a problémánkat, mondta megkérdi a férjét. Szegényt már álmából verte fel, mert reggel korán megy dolgozni, traktoros. De összeszedte magát és elvitt minket Kiskörére a kocsinkhoz. Útközben beszélgettünk és azt tanácsolta vegyünk gáthajtási engedélyt, rövidebb is az út, meg elkerüljük azt nagyon rossz utat. Már korom sötét volt, el a gátig, ott lehet venni engedélyt. Szerencsével is jártunk és valami jelképes összeg volt az egész. Így ugyanott autóztunk ahol a mai napon bicajoztunk, persze a gátépítésnél már nem, de így a visszaút már gyorsan ment. Problémáink viszont nem akartak szűnni, az üzemanyag jelző csúnyán világított, hogy ebből baj lesz. Nagykörűn a bicajokat bepakoltam a kocsiba. Mivel nem tudni ilyenkor itt a pusztában hol tudunk tankolni, nem kockáztattam meg, hogy eljutunk-e Hatvanig, irány Szolnok. Ez persze újabb kerülő, de így tuti haza jutunk még ma. Szolnokon tankolás és még egy Mekibe is belebotlottunk. Csenge szerencsére a kocsiban tudott aludni, így legalább holnap suliban nem lesz annyira fáradt. Már 11 óra is elmúlt mire haza keveredtünk. Egy újabb kalandos napon vagyunk túl.

Valamikor folytatjuk, de ez elég szerencsétlen helyen lett abba hagyva. De csak kitalálom hogyan folytassuk utunkat Szolnok felé.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói:

kritika Bemutatjuk Önnek: halászlé Tinder
A szabály egyszerű! Ha falná amit lát, húzza jobbra, ha nem szívesen enné meg, balra vele. Jól...
kritika Általános halászlé körkép és tapasztalat
Végére ért a cikksorozatunk, és aki velünk tartott, abban azért csak kialakult egy kép, hogy...